Valsts ēku energoefektivitātes paaugstināšana tiks nodrošināta, veicot ēku energosertifikāciju, nepieciešamos būvdarbus, inženiersistēmu sakārtošanu un ieviešot sistēmu automatizētās vadības sistēmas, lai sasniegtu ēku primārās enerģijas ietaupījumu 30 % apmērā un veicinātu virzību uz nulles enerģijas ēkām. Atbalsts paredzēts arī atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju iegādei un uzstādīšanai.
Atbalsts tiks piešķirts arī Izglītības un zinātnes ministrijas izvirzītam prioritāram projektam, kur projekta iesniedzējs un finansējuma saņēmējs būs Latvijas Universitāte, projekta īstenošanas rezultātā tiks uzlabota energofektivitāte, ieviesta viedā energovadība un atjaunojamo energoresursu izmantošana.
Plānots, ka līdz 2029. gada beigām atbalsta programmas ietvaros tiks paaugstināta energoefektivitāte Labklājības ministrijas, kā arī atsevišķas tās padotības iestāžu un kapitālsabiedrības ēkās, atsevišķās Nodrošinājuma valsts aģentūras un VAS "Valsts nekustamie īpašumi" ēkās, Slimību profilakses un kontroles centra, Valsts asinsdonoru centra un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ēkās, Finanšu ministrijas un Latvijas Bankas ēkās, Latvijas Republikas Saeimas, Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas, Zemkopības ministrijas un tās padotības iestāžu, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas ēkās, kā arī atsevišķās SIA "Tiesu namu aģentūra" ēkās.
Kā zināms, atbilstoši pārskatītai Energoefektitātes direktīvai visām ES dalībvalstīm jānodrošina, lai katru gadu tiktu renovēti vismaz 3 % kopējās grīdas platības publisko struktūru īpašumā esošajās ēkās, kuras apsilda un/vai dzesē, lai tās tiktu pārveidotas par vismaz gandrīz nulles enerģijas ēkām vai par bezemisiju ēkām. Atbalsta programma veicinās minētā mērķa sasniegšanu, nodrošinot atbalstu valsts ēku renovācijai vismaz 271 972 m2 apmērā.