Mācību dalībnieki diskutēja par situācijām, kuru laikā civilās aizsardzības komisijai jāpieņem lēmumi un jārod risinājumi, lai militāra apdraudējuma gadījumā tiktu nodrošinātas civiliedzīvotāju pamatvajadzības, iedzīvotāji laikus varētu gūt uzticamu informāciju un tiktu organizēts atbalsts Nacionālo bruņoto spēku uzdevumu veikšanai. Tāpat mācību dalībnieki iepazinās ar aktuālo drošības situācijas novērtējumu, ko skaidroja Aizsardzības ministrijas Krīzes vadības un Aizsardzības politikas departamentu pārstāvji.
Zemessardzes 54. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitnants Pēteris Plečkens izsaka pateicību plašajam komisijas sastāvam par darbu, norādot, ka izvirzītie mācību mērķi ir sasniegti. “Kad iestātos krīze, mūsu spējas nevis paceltos izdomātā super līmenī, bet būtu tajā līmenī, kādā mēs esam mācījušies, jo vairāk mēs trenējamies, jo rīcībspējīgāki mēs būsim krīzes situācijā,” sacīja bataljona komandieris.
Šogad Ogres novada sadarbības teritorijas civilās aizsardzības komisija un Zemessardze šādās mācībās tikās pirmo reizi. Starpinstitūciju mācības “Pilskalns” Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes atbildības teritorijā norisinās kopš 2020. gada, un šobrīd tās ir kļuvušas par svarīgu sastāvdaļu, kas palīdz pilnveidot komisijas darbu. Mācību laikā gūtās atziņas liecina, ka kopējas militāro un civilo struktūru mācības ievērojami uzlabo izpratni par katras organizācijas lomu visaptverošajā valsts aizsardzībā, turklāt stiprina sadarbību starp valsts institūcijām, privāto sektoru, nevalstiskajām organizācijām un iedzīvotājiem.
Visaptverošā valsts aizsardzība paredz stiprināt aizsardzības spējas sasaistē ar valsts un sabiedrības gatavību organizēties un pārvarēt krīzes.