Domnīcu mērķis bija veidot vienotāku un skaidrāku izpratni par sociālo pakalpojumu kvalitātes uzraudzības sistēmu, īpaši ārpusģimenes aprūpes kvalitāti, identificēt esošās problēmas. Gūtā informācija un atziņas tiks izmantotas lai izstrādātu prasības ārpusģimenes aprūpes kvalitātes uzraudzības sistēmas apraksta izstrādei un aprobācijai.
Apzinoties, ka bērna vajadzības ir neatkarīgas no aprūpes formas, kvalitātes standarti tiks izstrādāti fokusējoties uz bērna vajadzībām neatkarīgi no ārpusģimenes aprūpes formas – audžuģimenē, pie aizbildņa vai iestādē.
Domnīcu dalībnieki aktīvi diskutēja par galvenajām problēmām sociālo pakalpojumu kvalitātes uzraudzībā un meklēja risinājumus, kas palīdzētu uzlabot šīs sistēmas efektivitāti. Domājot par problēmu risinājumiem, dalībnieki uzsvēra nepieciešamību iesaistīt kvalitātes standartu izstrādē pakalpojumu sniedzējus un citas iesaistītās puses. Kvalitātes standartu fokusā jāizvirza bērna labākās intereses. Kritēriju izstrādē jāiekļauj skaidri mērinstrumenti un skalas, lai izvairītos no interpretācijas iespējām. Katram iesaistītajam jāsaprot sava loma un atbildība, izveidojot skaidru un nepārprotamu sistēmu.
Veiksmīgai kvalitātes standartu ieviešanai nākotnē nepieciešams izstrādāt detalizētas ieviešanas vadlīnijas un apmācību sistēmu, kas ietver gadījumu analīzi un mācīšanos no pieredzes. Tāpat jāstiprina personāla un sociālo darbinieku atbalsta sistēma ar regulārām apmācībām, supervīzijām un mentoringu jaunajiem darbiniekiem.