“Šogad novērojamas jaunas enerģētiskās šķeldas tirgus tendences, kas apstiprina, ka liela daļa pircēju priekšroku dod īstermiņa darījumiem ar fiksētu cenu, nevis ilgāka termiņa darījumiem. Tāpēc mūsu pārdošanas piedāvājums enerģētiskās šķeldas piegādēm veidots, pielāgojoties tirgus tendencēm un klientu vajadzībām,” skaidro “LVM Koksnes produktu ražošana un piegāde” pārdošanas procesa vadītājs Zigurds Dalke.
Lai iegādātos enerģētisko šķeldu vēl šai apkures sezonai, pretendentiem LVM sadarbības partneru portālā līdz 13.12.2024. jāiesniedz finanšu piedāvājums. Pārdošanas procedūrā gan ražošanas uzņēmumiem, gan sagādes organizācijām būs iespēja iegādāties enerģētisko šķeldu 85 000 MWh (≈100 000 ber.m3) apjomā.
LVM sadarbības partneru portāls
Enerģētisko šķeldu LVM ražo no koku biomasas - gan no ciršanas atliekām, piemēram, zariem, galotnēm, atgriezumiem, sīkkokiem, skujām, gan no apauguma un sīkkoksnes, kas paliek mežā pēc ceļmalu un grāvju apauguma novākšanas un jaunaudžu kopšanas. Enerģētiskā koksne pirms šķeldas ražošanas ir noturēta kaudzēs vismaz 3 mēnešus. Vidējais šķeldas mitrums ir ap 38 %, atsevišķos periodos nepārsniedz 55 %, kas nodrošina optimālu siltumietilpību un kvalitatīvu un videi draudzīgu izejvielu enerģijas ražošanai.