Padomes sanāksmē plānota diskusija par nepieciešamību pārskatīt Digitālās desmitgades mērķus, Eiropas līderpozīciju saglabāšanu tehnoloģisko inovāciju jomā, saikni starp pētniecību, inovāciju un standartizāciju jaunajās tehnoloģijās, kā arī par digitālās infrastruktūras mērķu atbilstību vides ilgtspējas mērķiem.
Diskusiju laikā Latvija plāno atzīmēt, ka Digitālās dekādes mērķrādītāji kopumā aptver svarīgākos digitālās attīstības aspektus, vienlaikus atbalstīt Digitālās desmitgades mērķu pārskatīšanas nepieciešamību 2026. gadā. Vairākos Digitālās dekādes mērķrādītājos, piemēram, platjoslas pēdējā jūdze, digitālās pamatprasmes un uzņēmumu digitalizācija, netiek panākts gaidītais progress, tāpēc ir jāmeklē risinājumi kā to uzlabot. Attīstot tādas tehnoloģijas kā 6G un mākslīgais intelekts, saikne starp pētniecību, standartizāciju, inovāciju un tehnoloģiju praktisko pielietojumu ir ļoti svarīga.
Tāpat VARAM parlamentārā sekretāre Ilze Dambīte-Damberga plāno uzsvērt, ka digitālajai transformācijai arī jābūt saskanīgai ar zaļo kursu, nodrošinot līdzsvaru starp tehnoloģiju attīstību un vides aizsardzību. Energoefektīvu 6G tīklu, datu centru un mākoņrisinājumu attīstīšana palīdzētu līdz 2030. gadam panākt klimatneitralitāti. Savukārt aprīkojuma atkārtota izmantošana, labošana un pārstrāde veicinātu pāreju uz aprites ekonomiku. Latvijā uzsākta līdz šim modernākā datu centra projekta izstrāde. Tajā plānots siltumenerģiju, kas rodas centra darbības procesā, nodot siltumapgādes uzņēmumam un piegādāt vietējiem iedzīvotājiem mājokļu apsildei. Vienlaikus datu centra tehnoloģiskās sistēmas ietvers inovatīvus kiberdrošības risinājumus un ļaus darbināt jaudīgas mākslīgā intelekta iekārtas.
Padomes sanāksmē plānots apstiprināt Padomes secinājumus par Satiksmes ministrijas kompetencē esošu jautājumu par Balto grāmatu “Kā apgūt Eiropas digitālās infrastruktūras vajadzības?”, kā arī Aizsardzības ministrijas kompetencē esošu jautājumu par ES Kiberdrošības aģentūru.
Tāpat Padomes sanāksmes noslēguma sesijā plānots pārrunāt pētījumu par pasta pakalpojumu nozares nākotni. VARAM parlamentārā sekretāre aicinās Komisiju veikt visaptverošu tirgus situācijas un Pasta pakalpojumu direktīvas darbības izvērtējumu. Nepieciešams pārskatīt elementus, kas neatbilst mūsdienu tirgus prasībām un ierobežo dalībvalstu iespējas pielāgoties jaunākajām tendencēm tirgū. Latvijai īpaši būtiski pārskatīt universālā pasta pakalpojuma saistības un nodrošināt tā ekonomisko ilgtspēju.