Saeimas priekšsēdētāja akcentēja mākslas dziedinošo spēku un iespēju izteikt savas jūtas krāsās, uz mirkli sajūtot mieru. “Zīmējot bērni rādīja savus sapņus, izteica cerības, dziedināja dvēseles rētas. Vienlaikus šie darbi simbolizē pateicību Latvijai par mūsu nesavtīgo atbalstu, ko sniedzam Ukrainai kopš kara pirmās dienas,” pauda D.Mieriņa, vēlot, lai šī izstāde kļūst par vēl vienu soli mūsu kopīgajā ceļā uz mieru Eiropā un pasaulē.
Saeimas Deputātu grupas sadarbības veicināšanai ar Ukrainas parlamentu vadītājs, Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sekretārs Jānis Skrastiņš, uzrunājot klātesošos, atzīmēja, ka drīz pieminēsim “melnu” datumu – trīs gadus, kopš ukraiņu tauta ir bijusi spiesta sākt cīņu par savu brīvību un neatkarību. Karš nežēlo nevienu, taču jo īpaši žēl ir ukraiņu bērnu, kuri jau tik ilgi ir pieraduši pie gaisa trauksmēm, dronu un raķešu uzbrukumiem, sacīja J.Skrastiņš, uzsverot mākslas terapijas dziedējošā spēka nozīmi.
Izstādes atklāšanā klātesošos uzrunāja arī Ukrainas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Anatolijs Kucevols (Anatolii Kutsevol) un Latvijas goda konsule Čerņihivas apgabalā Olena Višņakova (Olena Vyshniakova).
Izstādē apskatāma daļa no darbiem, kas tapuši šā gada vasarā Čerņihivā sarīkotajās zīmēšanas meistarklasēs, kurās piedalījās vairāk nekā 100 bērnu vecumā no 7 līdz 18 gadiem. O.Višņakovas un labdarības fonda “Semargls” organizētās meistarklases piedāvāja ne tikai mākslas nodarbības, bet arī terapeitisku atbalstu kara ietekmētajiem bērniem. Daudziem dalībniekiem šī bija pirmā pieredze darbā ar profesionālajām akrila krāsām un molbertiem. Katrs zīmējums piepildīts ar bērnu sapņiem, cerībām un pasaules redzējumu.
Projekts ne vien atklāj bērnu radošo potenciālu, bet arī apliecina Latvijas un Ukrainas draudzību. Zīmējumi dāvāti Latvijai kā pateicība par atbalstu Ukrainai grūtajos brīžos cīņā pret agresoru.