D. Mieriņa pauda, ka Eiropai miera procesā jāuzņemas līdera loma, jo miers Ukrainā nozīmē arī mieru Eiropā.
Parlamentu spīkeru sanāksmē līdz ar D. Mieriņu piedalās Igaunijas parlamenta priekšsēdētājs Lauri Husars (Lauri Hussar), Lietuvas Seima priekšsēdētājs Sauļus Skvernelis (Saulius Skvernelis), Polijas Sejma maršals Šimons Holovņa (Szymon Holownia) un Somijas parlamenta priekšsēdētājs Jusi Hallaaho (Jussi Halla-Aho). Ukrainas parlamenta priekšsēdētājs Ruslans Stefančuks (Ruslan Stefanchuk) sanāksmei pievienojās attālināti.
Saeimas priekšsēdētāja kolēģiem uzsvēra, ka nepieciešams pastiprināt finansiālo atbalstu Ukrainas militāro spēju stiprināšanai, ņemot vērā, ka Ukrainas militārās ražošanas jaudas ir par trešdaļu lielākas nekā šobrīd pieejamais finansējums. Turklāt piešķirtajiem finanšu resursiem jābūt ar lielāku elastību to izmantošanā un mazāku birokrātiju. “Vairāk nekā jebkad jāstiprina militārā palīdzība Ukrainai, lai tā būtu iespējami stiprākajās pozīcijās miera sarunās,” akcentēja D. Mieriņa.
Saeimas priekšsēdētāja kolēģiem atzina, jāturpina darbs pie agresora ierobežošanas. “Eiropas Savienības 16. sankciju paketei stingrāk jāvēršas pret ēnu floti, agresora enerģētikas eksportu, atomenerģijas sektoru un dezinformāciju. Tāpat jāstiprina tirdzniecības ierobežojumi un sekundārās sankcijas,” sacīja Saeimas priekšsēdētāja.
Mēs piecas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Polija un Somija –, kas robežojas ar agresoriem, esam un paliksim ciešākie Ukrainas sabiedrotie līdz uzvarai un mieram, apliecināja Saeimas priekšsēdētāja.