Visaptveroša valsts aizsardzība balstās ne tikai uz bruņotajiem spēkiem, bet arī visas sabiedrības līdzdalībā, un šajā ziņā Latvija var daudz mācīties no Somijas pieredzes, kur civilā aizsardzība, sabiedrības noturība un gatavība aizstāvēt savu valsti tiek vērtētas tikpat augstu kā militārās spējas, uzsvēra A. Latkovskis, norādot, ka arī Latvijā tiek ievēroti visaptverošās valsts aizsardzības principi – ne tikai pērkam bruņojumu un attīstām militārās spējas, bet arī stiprinām Zemessardzi un civilo aizsardzību.
Tikšanās laikā Somijas deputāts apliecināja, ka, sekojot Latvijas piemēram, arī Somijas valdība šobrīd izstrādā priekšlikumus, lai valsts varētu izstāties no Otavas konvencijas, un pauda pārliecību, ka jau drīzumā debates par to gaidāmas arī parlamentā. Ziemeļvalstīm un Baltijas valstīm attiecībās ar Krieviju ir jādemonstrē vienota un nelokāma nostāja, norādīja M. Lēvstrems.
Tikšanās laikā abi parlamentārieši apliecināja nemainīgu savas valsts atbalstu Ukrainai, tās suverenitātei un teritoriālajai nedalāmībai, kā arī apņēmību turpināt un padziļināt Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbību drošības un aizsardzības jautājumos.
Tāpat Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs saņēma somu kolēģa uzaicinājumu nākamā gada rudenī piedalīties pirmajā par valstu nacionālo drošību un izlūkošanas pārraudzību atbildīgo Ziemeļvalstu un Baltijas valstu parlamenta komiteju kopīgajā sanāksmē, šādi stiprinot reģionālo starpparlamentāro sadarbību nacionālās drošības jautājumos.