Tāpat arī gandrīz puse aptaujāto iedzīvotāju (43%) ir pārliecināti par stingrāku pārkāpumu kontroles nepieciešamību. Izglītošanas un informatīvo kampaņu nozīmi kā svarīgu aspektu ir norādījuši 39% respondentu. Ievērojami mazāks respondentu skaits atbalsta lielāku sodu nepieciešamību (23%) un sabiedrības iesaisti (22%).
“Aptauja parāda, ka saprotam savu atbildību un apzināmies, ka tieši mūsu pašu rīcība, ievērojot ceļu satiksmes noteikumus, var uzlabot situāciju attiecībā uz drošu satiksmi. Priecē, ka to apzinās arī jaunieši. Vienlaikus statistikas dati parāda, ka tieši ceļu satiksmes noteikumu neievērošana, tostarp atļautā ātruma pārsniegšana, ir cēlonis smagiem ceļu satiksmes negadījumiem. Cerams, ka mūsu izpratne par pašu atbildību rezultēsies atbildīgā rīcībā, mainot mūsu pārvietošanās paradumus, kas savukārt uzlabos drošību uz ceļiem”, komentē satiksmes ministrs Kaspars Briškens.
Latvijas iedzīvotāju viedoklis par satiksmes drošības uzlabošanas aspektiem dažādos reģionos atšķiras. Visvairāk par nepieciešamību visiem satiksmes dalībniekiem būt atbildīgiem un ievērot ceļu satiksmes noteikumus pārliecināti ir iedzīvotāji Latgalē (75%) un Rīgā (67%). Stingrāku pārkāpumu kontroli visvairāk atbalsta iedzīvotāji Zemgalē (51%) un Vidzemē (45%). Zemgales iedzīvotāji arī vairāk nekā citu reģionu iedzīvotāji ir pārliecināti par lielāku sodu nepieciešamību (37%). Savukārt par izglītošanas un informatīvo kampaņu nozīmi visvairāk pārliecināti ir Pierīgas (44%) un Rīgas (39%) iedzīvotāji.
Lai veicinātu jauniešu izpratni par ilgtspējīgu mobilitāti – drošu, videi draudzīgu un ērtu pārvietošanos, SM ar “Ilgtspējīgas mobilitātes pieturu” piedalījās sporta un jaunatnes festivālā “Artišoks”, kas notika 3.augustā Daugavpilī un jaunatnes iespēju festivālā “Kopums”, kas notika 12.augustā Līvānos. Pasākumu laikā veiktajās aptaujās jauniešu sniegtās atbildes rāda, ka jaunieši izprot savu atbildību un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu uzskata par svarīgāko priekšnosacījumu drošākai satiksmei (39% atbilžu). Tāpat par svarīgu faktoru ceļu satiksmes drošības uzlabošanai jaunieši norāda stingrāku pārkāpumu kontroli (21% atbilžu). Savukārt par vienlīdz svarīgiem faktoriem ceļu satiksmes drošības uzlabošanai jaunieši atzīst izglītojošas kampaņas (15%) un sodu apmēra palielināšanu (14%).
SM dalība jauniešu festivālos un aptaujas īstenotas ar Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, aptaujās piedalījās 221 jaunietis.
Savukārt SM aptaujā š.g. augustā, ko veica uzņēmums “Norstat”, piedalījās 1010 respondenti Latvijā.