Diskusijā piedalīsies šādi komunikācijas nozares eksperti sabiedrisko attiecību aģentūras Mediju tilts līdzīpašnieks un politologs Filips Rajevskis, Biznesa augstskolas Turība Komunikācijas virziena vadītāja Jana Bunkus, asoc. profesore, zīmolvedības eksperte Renāte Cāne un aģentūras JDP Integrated Communications vadītāja Jolanta Derkevica-Pilskunga.
“Šajā informācijas laikmetā ikviens jau skaidri apzinās efektīvas, stratēģiskas komunikācijas nozīmi un lomu dažādu būtisku mērķu sasniegšanā. Arī pašvaldībās saziņa ar vietējo kopienu un plašāku sabiedrību ir viens no galvenajiem stūrakmeņiem ikdienas darbā, jo iedzīvotājiem ir tiesības saņemt uzticamu, aktuālu un skaidru informāciju. Tāpēc mūsdienās, kad publiskajā telpā pastāv konkurence par cilvēka uzmanību un dezinformācijas radītie izaicinājumi, ir īpaši svarīgi veidot un īstenot komunikāciju tā, lai vēstījums precīzi sasniegtu iedzīvotāju viņam vajadzīgā un pieejamā veidā, būtu izpratne par pašvaldības darbu, vienlaikus arī motivējot līdzdarboties konkrētajai teritorijai būtisku lēmumu pieņemšanā, kā arī iesaistoties apkārtējās vides, kultūras, tradīciju veidošanā. Pašvaldība veido piederību, vairo patriotismu, rada savu unikalitāti un reputāciju, atpazīstamību un pievilcību viesiem, investoriem, nākotnes iedzīvotājiem, ko var sekmīgi nodrošināt tieši ar stratēģisku komunikāciju,” uzsver Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis.
Ar savu pieredzi stratēģiskās komunikācijas realizēšanā “Kad budžets ierobežo - radošums atbrīvo” dalīsies Saulkrastu novada pašvaldības Komunikācijas un tūrisma nodaļas vadītāja Baiba Stjade un SIA Rīgas meži Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Bērziņa, akcentējot, ka “arī maza ziņa var kļūt liela, un cik būtiskas ir sarunas ar iedzīvotājiem un pašvaldību”.
Savukārt konferences pirmajā daļā akcents būs vērsts uz biznesa rīkiem publiskās pārvaldes pilnveidē. “Mums ir nepieciešami profesionāli vadītāji un cilvēkresursi publiskā pārvaldē ar prasmēm un izpratni ekonomikā un cilvēkresursu vadībā. Efektivitāte valsts pārvaldē nozīmē, ka nodarbinātie ir orientēti uz rezultātu sasniegšanu un tādu valsts pārvaldes politiku veidošanu un pakalpojumu sniegšanu, kur ar iespējami maziem resursiem varētu sasniegt vislielāko ieguvumu tautsaimniecībai un iedzīvotājiem. Ir jāīsteno trīs pamatpīlāri valsts pārvaldes efektivitātes uzlabošanai: cilvēkresursi, digitalizācija un digitālā transformācija, kā arī rezultāti un mērījumi, kas saistīti ar Latvijas attīstības stratēģijas izstrādi,” atzīst Biznesa augstskolas Turība rektore, studiju programmas “Publiskā pārvalde” virzītāja, profesore Zane Driņķe.
Tāpēc profesore Zane Driņķe konferencē stāstīs par procesu vadību kā birokrātijas mazināšanas un konkurētspējas paaugstināšanas rīku, bet par mediāciju kā sociālu inovāciju efektīvākai cilvēkresursu vadībai uzstāsies Turības Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne, sertificēta mediatore Evija Kļave.
Pašvaldības kā vienu no aktīvākajiem informācijas kanāliem arī izmanto dažādus sociālos tīklus, tādēļ pašvaldības speciālistiem datu aizsardzības eksperts, Turības Juridiskās fakultātes dekāns Ivo Krievs stāstīs par personas datu aizsardzību sociālajos tīklos un šīs jomas aktuālo tiesisko regulējumu. Savukārt Turības IT virziena vadītājs Jānis Pekša iepazīstinās ar digitalizācijas izaicinājumiem 21. gadsimtā.
Konferences “Biznesa un komunikācijas rīki publiskās pārvaldes pilnveidē” programma ir pieejama pielikumā.