Ārlietu ministre sanāksmē aicināja īstenot tālredzīgu tirdzniecības un ekonomisko politiku, pēc iespējas sadarbojoties visām iesaistītajām institūcijām un organizācijām, tajā skaitā, lai strādātu uz turpmāku sankciju pret Krieviju un Baltkrieviju paplašināšanu, kā arī to, lai novērstu iespējas apiet esošās sankcijas.
Baiba Braže uzsvēra: “Pašreizējā situācija nav vienkārša nedz globāli, nedz mūsu reģionā – Latvijai kaimiņos ir atrodas divi totalitāri režīmi. Tādēļ mums ir maksimāli jāsarauj ekonomiskās saites ar Krieviju un Baltkrieviju – jāturpina pašattīrīties no Krievijas ietekmes, tostarp uz Latvijas ekonomiku, jo šodien ekonomiskā drošība ir tikpat svarīgs nacionālās drošības stūrakmens kā militārā drošība.”
Sanāksmes dalībnieki pārrunāja dažādus izaicinājumus, ar kuriem pašreizējā ģeopolitiskajās situācijā saskaras Latvijas uzņēmēji. “Šobrīd ir kritiski svarīgi sadarboties, lai īstenotu tālredzīgu un ilgtspējīgu Latvijas tirdzniecības un ekonomisko politiku, tajā skaitā, apgūstot jaunus eksporta tirgus, dibinot jaunas partnerības u.c. Ārlietu dienests regulāri tiekas ar nevalstisko sektoru, tajā skaitā uzņēmējus pārstāvošām organizācijām. Turpmāk dienesta loma tiks arvien aktivizēta, lai palīdzētu īstenot Latvijas ekonomiskās intereses un nodrošinātu atbalstu uzņēmējiem, izmantojot dienesta rīcībā esošos instrumentus – vēstniecības ārvalstīs, pārstāvniecības starptautiskajās organizācijās, plašo goda konsulu tīklu u.c.,” norādīja B. Braže.
Sanāksmē pārrunāti arī attīstības sadarbības projekti, tajā skaitā Ukrainas rekonstrukcijas kontekstā ļoti nozīmīga ir Latvijas uzņēmumu iesaiste šajā procesā. Tāpat pārrunāta Latvijas dalība Expo2025 Osakā.
Ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas padomes sēdē piedalījās arī zemkopības ministrs Armands Krauze, Satiksmes ministrijas parlamentārais sekretārs Ģirts Dubkēvičs, Valsts prezidenta padomniece ekonomikas jautājumos Irēna Emīlia Švilpe, Ministru prezidentes padomnieks ekonomikas jautājumos Reinis Lasmanis, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktors Raivis Bremšmits, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.
Ārējās ekonomiskās politikas koordinācijas padome ir Ministru kabineta 2012. gadā izveidota koleģiāla un koordinējoša institūcija ārlietu ministra vadībā. Tās mērķis ir nodrošināt saskaņotu valsts pārvaldes, dažādu institūciju un nevalstiskā sektora sadarbību, lai pēc iespējas sekmīgāk veidotu un īstenotu ārējo ekonomisko politiku.