DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
Šodien
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvijas un Azerbaidžānas stratēģiskā dialoga sanāksmē apspriež divpusējo sadarbību, reģionālo un starptautisko drošību

FOTO: Ārlietu ministrija.

2025. gada 9. septembrī Baku notika Latvijas un Azerbaidžānas stratēģiskā dialoga ceturtā sanāksme, kurā apsprieda Latvijas–Azerbaidžānas divpusējās sadarbības jautājumus, reģionālās un starptautiskās drošības tēmas, kā arī sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Sanāksmi vadīja Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks–politiskais direktors Ivars Lasis un Azerbaidžānas ārlietu ministra vietnieks Farizs Rzajevs (Fariz Rzayev).

Latvija valsts sekretāra vietnieks-politiskais direktors apsveica Azerbaidžānu ar vēsturisko vienošanos par Armēnijas un Azerbaidžānas miera līguma parafēšanu, kas ir nozīmīgs solis stabilitātes veicināšanā reģionā. Tāpat I. Lasis uzsvēra nepieciešamību turpināt visaptverošu atbalstu Ukrainai, kā arī Krievijas iegrožošanu un atbildības nodrošināšanu par tās agresijas noziegumu.

Iepriekšējā stratēģiskā dialoga sanāksme starp Latviju un Azerbaidžānu notika 2024. gada 30. maijā Rīgā. 

Vizītes Baku laikā I. Lasis tikās arī ar Azerbaidžānas prezidenta īpašo pārstāvi Elčinu Amirbajovu (Elchin Amirbayov), Eiropas Savienības pārstāvniecības Azerbaidžānā vadītāju Marijanu Kujundžiču (Marijana Kujundžić), kā arī Azerbaidžānas domnīcas pārstāvjiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI