Tāpēc plānots, ka cilvēkiem, kas cietuši no vardarbības, tiks izstrādāti jauni vai pilnveidoti esošie atbalsta pakalpojumi, kas būs individualizēti un piemēroti katras mērķa grupas specifiskajām vajadzībām. Tas palīdzēs mazināt gan vardarbības radītās sekas, gan vardarbības atkārtošanās risku nākotnē.
Šādu pakalpojumu īstenošanai paredzētais finansējums un citi projektu īstenošanas nosacījumi apstiprināti š.g. 16. jūlijā Ministru kabineta sēdē, pieņemot Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.-2027. gadam 4.3.6. specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt nabadzības vai sociālās atstumtības riskam pakļauto cilvēku, tostarp vistrūcīgāko un bērnu, sociālo integrāciju" 4.3.6.4. pasākuma "Atbalsta instrumentu izstrāde un ieviešana ģimenes funkcionalitātes stiprināšanai" otrās kārtas īstenošanas noteikumus.
Pakalpojuma nodrošināšanai varēs pieteikties biedrības, nodibinājumi vai komersanti. Plānotais finansējums paredzēts 1 506 637 EUR, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda Plus finansējums – 1 280 641 EUR un valsts budžeta līdzfinansējums – 225 996 EUR. Projektu īstenošanas laiks ir no 2025. gada janvāra līdz 2029. gada decembrim.
Mērķa grupa ir no vardarbības cietušie cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem, 60 gadu vecumu sasniegušie, kā arī tie, kas cietuši no seksuālas vardarbības un kuri pakļauti augstam vardarbības riskam, tāpat bērni, kuri cietuši no savstarpējās vardarbības, un bērni ar kaitējošu seksuālu uzvedību.