DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Vēstniecībā Apvienotajā Karalistē notiek diskusija par mediju darbu karstajos punktos Ukrainā

2024. gada 13. jūnijā Latvijas vēstniecība Apvienotajā Karalistē organizēja diskusiju “Karš Latvijas žurnālistes acīm”. Diskusijā piedalījās TV3 žurnāliste Ieva Vārna un bijušais Apvienotās Karalistes vēstnieks Ukrainā, domnīcas “Chatham House” Ukrainas foruma vadītājs Saimons Smits (Simon Smith). Diskusiju moderēja laikraksta “The Financial Times” drošības un aizsardzības korespondents Džons Pauls Retbons (John Paul Rathbone).

Uzrunājot diskusijas dalībniekus, Latvijas vēstniece Apvienotajā Karalistē Ivita Burmistre apliecināja Latvijas nerimstošo atbalstu Ukrainai, uzsverot, ka Latvija nodrošina ne tikai militāro atbalstu, bet arī sniedz plašu humāno palīdzību, kā arī aktīvi iesaistās Černihivas apgabala atjaunošanā. Vēstniece norādīja, ka Latvija, ciešā sadarbībā ar Ukrainu un Apvienoto Karalisti, nodrošina dronu koalīcijas līdzvadību, kurai jau ir pievienojušās 12 valstis.

“Mēs Latvijā personīgi jūtam ukraiņu sāpes un izprotam tos milzīgos izaicinājumus, ar kuriem jau ilgstoši saskaras ukraiņu tauta,” uzsvēra vēstniece.

Diskusijas laikā Ieva Vārna dalījās pieredzē, ziņojot no karstajiem punktiem frontē Ukrainā kopš 2016. gada. Tāpat diskusijas dalībniekiem bija unikāla iespēja redzēt video reportāžu, kas tapusi Ievas Vārnas nesenā komandējuma uz Ukrainu laikā 2024. gada maijā.

Diskusijas dalībnieki bija vienisprātis, ka kara žurnālistika ir nozīmīgs sabiedrības informēšanas rīks, ļaujot iedzīvotājiem patiesi izprast un redzēt notikumus no pirmavota – pašu žurnālistu acīm. Sabiedrības interese – gan Apvienotajā Karalistē, gan globāli – par Ukrainā notiekošo joprojām ir augsta, par ko liecina gan rakstisko mediju, gan arī televīzijas skatījumu statistika.

Ukrainas vēstniecības Apvienotajā Karalistē pagaidu pilnvarotais lietvedis Eduards Fesko pateicās diskusijas dalībniekiem par ieguldīto darbu kara atainošanā plašākai sabiedrībai, uzsverot, ka mediju veidotie sižeti ne tikai pārliecina starptautisko sabiedrību par steidzama atbalsta nepieciešamību, bet arī motivē iedzīvotājus nepadoties.

Vēstniecības organizētais pasākums bija plaši apmeklēts – dalībnieku vidū bija Londonā akreditētā plašā diplomātiskā korpusa pārstāvji, kā arī Apvienotās Karalistes valdības institūciju pārstāvji.

Diskusija “Karš Latvijas žurnālistes acīm” tika īstenota publiskās diplomātijas programmā Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomes lobija kampaņas atbalstam. Kampaņas mērķis ir nodrošināt Latvijas sekmīgu ievēlēšanu 2025. gada vēlēšanās ANO Drošības padomē uz laiku no 2026. līdz 2027. gadam, kur uz vēlētā locekļa vietu Latvija kandidē pirmo reizi. Tās moto – “Kopā par mieru un noturību”. Dalība ANO Drošības padomē būtu viens no nozīmīgākajiem instrumentiem Latvijas ārpolitisko interešu īstenošanai un aizstāvēšanai, kā arī ļautu vēl vairāk paplašināt Latvijas starptautisko sadarbību, dodot ieguldījumu pasaules mieram un noturībai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI