DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

NAP2027 izvērtējums norāda uz pozitīviem sasniegumiem un attīstības perspektīvām

Ministru prezidente Evika Siliņa pirmdien, 13. jūnijā, Saeimai ziņoja par Ministru kabineta paveikto un plānoto darbu, informējot arī par Nacionālā attīstības plāna 2021.–2027. gadam (NAP2027) izvirzīto mērķu sasniegšanas progresu. Neskatoties uz dažādiem izaicinājumiem, Latvija ir veiksmīgi virzījusies uz priekšu un demonstrējusi progresu vairākos svarīgos rādītājos.

Ministru prezidentes ziņojumā uzsvērts, ka valdības izvirzītās darba prioritātes un to pasākumi ir cieši saistīti ar NAP2027, nodrošinot valdības lēmumu mērķtiecīgumu līdzsvarotas un ilgtspējīgas politikas attīstībā. NAP2027 un Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030. gadam kalpo par pamatu valdības stratēģiskajai plānošanai.

Kopš NAP2027 apstiprināšanas Saeimā 2020. gadā Latvija, līdzīgi kā visa pasaule, ir saskārusies ar globāliem izaicinājumiem, piemēram, Covid-19 pandēmiju un 2022. gada februāra ģeopolitisko krīzi, Krievijai uzsākot pilna apmēra karu pret Ukrainu. Neskatoties uz šiem izaicinājumiem, Latvija ir demonstrējusi ievērojamu progresu vairākos svarīgos rādītājos. Saskaņā ar NAP2027 izvērtējumu aptuveni 54,8% no izvirzītajiem mērķiem tiek sasniegti vai ir vērojama pozitīva virzība uz to sasniegšanu. 11% gadījumu progresu raksturo nemainīgs attīstības līmenis, kas norāda uz nepieciešamību veikt papildu pasākumus un ieguldījumus, lai nodrošinātu turpmāku izaugsmi. Daļā rādītāju ir konstatēta negatīva dinamika, vienlaikus jāņem vērā, ka atsevišķus mērķu indikatorus šobrīd nav iespējams korekti izvērtēt, jo nav pieejami dati to analīzei.

Izvērtējot NAP2027 mērķu sasniegšanu pa prioritātēm un rīcības virzieniem, secināms, ka vislabākās tendences vērojamas tādos rīcības virzienos kā “Kvalitatīva, pieejama, iekļaujoša izglītība”, “Darbs un ienākumi”, “Sociālā iekļaušana”, “Daba un vide – “Zaļais kurss”. Tomēr vairāku mērķu sasniegšanai jāpievērš lielāka uzmanība, piemēram, demogrāfijas jautājumiem, uzņēmējdarbības videi un sabiedrības saliedētībai.

Ministru kabinets turpina strādāt pie NAP2027 un Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam mērķu sasniegšanas, koncentrējoties uz nepieciešamajām prasībām un uzlabojumiem dažādās nozaru politikās. Valdība plāno turpināt ieguldījumus izglītībā, drošībā, veselības aprūpē un inovācijās, kā arī turpināt uzlabot uzņēmējdarbības vidi, mazināt birokrātiju un sekmēt reģionālo attīstību. Īpaša uzmanība tiks pievērsta sociālās aizsardzības sistēmas uzlabošanai, kā arī dzīves kvalitātes paaugstināšanai sabiedrībai kopumā.

NAP2027 stratēģiskie mērķi un prioritātes ir ceļvedis Latvijas nākotnes attīstībai,

nodrošinot valsts ilgtspējīgu izaugsmi un labklājību. NAP2027 nosaka pamatprincipus Latvijas attīstībai, uzsverot sabiedrības labklājību un ekonomikas izaugsmi. Plāns ietver četrus stratēģiskos mērķus - veicināt ekonomisko izaugsmi un tautsaimniecības produktivitāti, nodrošināt vienlīdzīgas iespējas, veicināt sociālo uzticēšanos un sekmēt reģionālo attīstību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI