DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Saeima ceturtdien uzklausīs Ministru prezidentes ziņojumu par valdības darbu

Saeimas deputāti ceturtdien, 13.jūnijā, pulcēsies uz ārkārtas sēdi, lai uzklausītu Ministru prezidentes Evikas Siliņas ikgadējo ziņojumu par Ministru kabineta paveikto un iecerēto darbību. Šī sēde rītdien sāksies pulksten 9.00. 

Pēc tam plānota kārtējā sēde, kurā deputāti lems par likumprojektu, kas paredz Varakļānu novada pievienošanu Madonas novadam. Galīgajā lasījumā plānots skatīt arī Kriptoaktīvu pakalpojumu likuma projektu un saistītus grozījumus sešos likumos, lai, nosakot regulējumu kriptoaktīvu tirgus darbībai, veicinātu šīs jomas attīstību Latvijā. 

Vēl galīgajā lasījumā rītdien darba kārtībā ir grozījumi, kas paredz nosacītu notiesāšanu aizstāt ar probācijas uzraudzību, grozījumi Pacientu tiesību likumā, kas paredz pilnveidot pasākumus pacientu tiesību ievērošanā, un grozījumi Enerģētikas likumā par atlikumsiltuma turpmāku izmantošanu siltumapgādē. 

Tāpat galīgajā lasījumā darba kārtībā ir grozījumi Valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes likumā, lai paplašinātu to personu loku, kuri varēs mācīt valsts aizsardzības mācību, kā arī īstenot jaunsargu interešu izglītības programmu. 

Lai uzlabotu atbalstu valsts aizsardzības dienesta karavīriem, ņemot vērā pieredzi pirmo trīs iesaukumu organizēšanā, Saeima pirmajā lasījumā lems par izmaiņām Valsts aizsardzības dienesta likumā. Savukārt, lai noteiktu, ka trešajā valstī reģistrēts transportlīdzeklis jādeklarē izmantošanai ceļu satiksmē Latvijā, deputāti skatīs grozījumus Ceļu satiksmes likumā. Tāpat pirmajā lasījumā darba kārtībā ir likuma grozījumi, kas paredz paplašināt personu loku, kas varēs dzēst savas kredītsaistības. 

Darba kārtībā rīt ir arī lēmuma projekts par kolektīvā iesnieguma “Par Latvijas nepievienošanos pandēmijas līgumam” turpmāko virzību, lēmuma projekts par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu “Rail Baltica” projekta īstenošanā un deputātu pieprasījums Ministru prezidentei par situāciju Valsts policijā saistībā ar policistu trūkumu un likumā noteikto funkciju pilnvērtīgu realizāciju. 

Saeimā iesniegti arī vairāki jauni likumprojekti, un to vidū grozījumi likumos, kas nepieciešami, lai varētu nodrošināt Vēlētāju reģistra un Elektroniskās tiešsaistes vēlētāju reģistra izveidi un reģistros iekļauto datu apstrādi. 

Prezidija apstiprinātajā Saeimas 13.jūnija sēdes darba kārtībā iekļauti 45 jautājumi. 

Ceturtdien pulksten 17.00 plānota amatpersonu atbilžu sniegšana uz deputātu jautājumiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI