DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

KP atļauj pārstrādāto dzīvnieku blakusproduktu ražošanas un vairumtirdzniecības uzņēmumu apvienošanos

2024. gada 6. jūnijā Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut Itālijas koncernam S.A.P.I.-SOCIETA AZIONARIA PRODOTTI INDUSTRIALI-SOCIETA PER AZIONI, UAB “Imlitex Holdings”, UAB “Duetra” pastarpināti ar UAB Cross Financing Company iegūt kopīgu kontroli pār UAB Rietavo veterinarinės sanitarijos un SIA “Reneta”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

Itālijas koncerna S.A.P.I.-SOCIETA AZIONARIA PRODOTTI INDUSTRIALI-SOCIETA PER AZIONI darbība ir saistīta ar dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu apstrādi ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē.

UAB “Imlitex Holding” pamatdarbība ir holdinga kompāniju darbība un ar to saistītā sabiedrība UAB “Imlitex Agro” nodarbojas ar lauksaimniecības izejvielu un pārstrādāto dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu – tauku un proteīnu – vairumtirdzniecību. Savukārt AB “Duetra” ir jaundibināts uzņēmums, kurš neveic saimniecisko darbību.

SIA “Reneta” veic specifiska riska dzīvnieku izcelsmes blakus produktu savākšanu un nodošanu utilizācijai mātes uzņēmumam Rietavā (Lietuvā). SIA “Reneta” ražotne BIOVAST Saldū no Latvijā, Lietuvā, Polijā un Igaunijā iepirktiem zivju blakusproduktiem izgatavo lašu miltus un lašu eļļu. Savukārt UAB Rietavo veterinarinės sanitarijos veic dzīvnieku izcelsmes blakus produktu pārstrādi Lietuvā.

KP norāda, ka apvienošanās dalībnieku un to saistīto sabiedrību darbība pārklājas 3. kategorijas dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu pārstrādē un vairumtirdzniecībā.

Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju. KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis augstāk minētajos tirgos Latvijā, tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI