DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. jūnijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Latvija un Moldova stiprinās sadarbību lauksaimniecības nozarē 

Trešdien, 5. jūnijā, zemkopības ministrs Armands Krauze Rīgā tikās ar Moldovas lauksaimniecības un pārtikas rūpniecības ministru Vladimiru Bolea, lai pārrunātu abu valstu potenciālo sadarbību lauksaimniecības un citu saistīto nozaru jautājumos, kā arī parakstītu sadarbības programmu. 

Eiropas Komisijas ziņojumā par Moldovas virzību uz ES minēts, ka vairumā kritēriju Moldova ir agrīnās sagatavošanās posmā, tomēr pārtikas nekaitīgumā, veterinārā un fitosanitārā politikā tā ir sasniegusi zināmu gatavības līmeni. 

Latvija, šo ceļu jau izgājusi, ir gatava dalīties pieredzē un ekspertīzē par dažādiem jautājumiem saistībā ar lauksaimniecību un pārtikas drošību. Turklāt Latvijas un Moldova jau tagad īsteno ciešu sadarbību pārtikas drošības jomā. 

Augstu vērtēju Moldovas centienus ceļā uz iestāšanos ES, neskatoties uz grūtībām, ko rada agresorvalsts krievijas izraisītais karš Ukrainā. Latvijas un Moldovas sadarbībai ir vitāli svarīga nozīme gan savstarpējās tirdzniecības iespēju paplašināšanā, gan informācijas apmaiņā krīzes situācijās. Ņemot vērā pieaugošo saspīlējumu, kas saistīs ar pārtikas drošības jautājumu globālā līmenī, valstu sadarbība ir svarīgāka nekā jebkad,” norāda Armands Krauze. 

Vizītes laikā Latvijā Moldovas pārstāvji tiksies arī ar Lauku atbalsta dienesta, Pārtikas un veterinārā dienesta, Valsts augu aizsardzības dienesta un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vadību un speciālistiem. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI