DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varēs saņemt uzturlīdzekļus no valsts

Lai arī pilngadīgi jaunieši, kuri mācās ārzemēs, varētu saņemt uzturlīdzekļus no valsts, ja kāds no vecākiem tos nemaksā, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti trešdien, 29.maijā, lēma virzīt izmaiņas Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā.

Komisija atbalstīja likuma izmaiņas, lai varētu piešķirt uzturlīdzekļus pilngadīgiem jauniešiem, kuru deklarētā dzīvesvieta joprojām ir Latvijā, bet izglītību iegūst ārvalstīs. Arī pilngadīgiem jauniešiem līdz 21 gada vecumam ir tiesības gan uz sociālo nodrošinājumu, gan arī uz to, lai tiktu veicināta viņu izglītības ieguve, norādījuši likumprojekta autori.

“Šobrīd, ja kāds no vecākiem nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, tad pilngadību sasniegušajiem jauniešiem valsts tos nodrošina tikai tad, ja viņi mācās Latvijas skolās. Uz šo nevienlīdzību norādīja tiesībsargs, un komisijas deputāti vienbalsīgi atbalstīja, ka šī nevienlīdzība ir jānovērš,” pauž komisijas priekšsēdētāja Leila Rasima.

Pašreiz, ja vecāks nemaksā savam bērnam uzturlīdzekļus, valsts tos izmaksā līdz 18 gadiem, kā arī pēc pilngadības, ja jaunieši turpina iegūt pamatizglītību, vidējo izglītību, arodizglītību vai speciālo izglītību tikai Latvijā, bet ne ilgāk kā līdz 21 gada vecumam.

Plānots, ka izmaiņas stāsies spēkā šī gada 1.septembrī. Cilvēktiesību komisija lūgs Saeimu likumprojektam noteikt steidzamību un izskatīt rītdienas parlamenta sēdē, lēma komisijas deputāti.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI