DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Militārajās mācībās “Baltic Zenith 2024” pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

No 1. līdz 10. jūnijam Dienvidkurzemes novada Jūrmalciema militārās aviācijas poligonā norisināsies starptautiskās militārās mācības “Baltic Zenith 2024”, kuru laikā Latvijas, Lietuvas un Čehijas karavīri pilnveidos iemaņas kaujas šaušanā pa gaisa mērķiem.

Mācībās piedalīsies aptuveni 250 dalībnieki, tostarp karavīri, zemessargi un civilie darbinieki no Gaisa spēkiem, Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Zemessardzes, Lietuvas bruņotajiem spēkiem un Čehijas bruņoto spēku vienībām. 

Mācību mērķis ir trenēt un profesionāli sagatavot tuvās darbības rādiusa pretgaisa aizsardzības raķešu sistēmu RBS-70 un GROM speciālistus, veicot praktiskos kaujas šaušanas vingrinājumus pa gaisa mērķiem. 

Zemessardzes 1. Rīgas brigāde  sniegs atbalstu ar 81mm kalibra mīnmetēju apkalpēm, nodrošinot gaisa mērķus šaušanai ar GROM un RBS-70 sistēmām.

Mācību laikā Jūras spēki nodrošinās drošību mācību norises vietā Baltijas jūras teritoriālajos ūdeņos.

Nacionālo bruņoto spēku ilgtermiņa attīstības plāns kā vienu no prioritātēm paredz pretgaisa aizsardzības spēju attīstību. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI