DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Izsludināts konkurss uz lidostas “Rīga” padomes locekļa amatu

Valsts kanceleja izsludinājusi konkursu uz valsts akciju sabiedrības “Starptautiskā lidosta “Rīga”” (VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””) padomes locekļa amatu ar kompetenci finanšu jautājumos un audita jomā, stratēģijas izstrādes un īstenošanas jomā un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” darbības jomā. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 11. jūnijam.  

Obligātās minimālās prasības kandidātiem, lai piedalītos konkursā, ir nevainojama reputācija, augstākā izglītība finansēs, ekonomikā, vadībzinībās, tiesību zinātnē, inženierzinātnē vai citā pielīdzināmā jomā. Nepieciešama pēdējo desmit gadu laikā iegūta vismaz trīs gadu profesionālā darba pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes locekļa amatā. Konkursam kvalificējas arī pretendenti ar vismaz divu gadu pieredzi vidējas vai lielas kapitālsabiedrības padomes locekļa amatā vai vismaz trīs gadu pieredzi vadošā amatā valsts vai pašvaldības institūcijā, kas atbildīga par aviācijas nozares politikas veidošanu vai īstenošanu. Tāpat kandidātiem nepieciešamas valsts valodas prasmes C1 līmenī un angļu valodas prasmes ne zemākas par B2 līmeni.

Savukārt galvenās profesionālās pieredzes, zināšanu un kompetences jomas prasības kandidātiem ir šādas:

  • vismaz trīs gadu darba pieredze jautājumos, kas saistīti ar lidostas pakalpojumu sniegšanu, uzņēmumu un komandas vadībā, iesaistīto pušu vadībā, uzņēmumu biznesa stratēģiju izstrādē un ieviešanā un finanšu jautājumos un audita jomā;
  • izpratne par jautājumiem, kas saistīti ar lidostas darbību un lidostas pakalpojumu sniegšanu;
  • izpratne par valsts vai pašvaldību kapitālsabiedrību pārvaldību.

Tāpat pretendentiem pienākumu pildīšanai nepieciešamas tādas vadības kompetences kā stratēģiskais redzējums, orientācija uz attīstību, kā arī plānošana un organizēšana, lēmumu pieņemšana un atbildība.

Īpašie nosacījumi kandidātiem:

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Pirmās kārtas laikā nominācijas komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un pretendentu atbilstību obligātajām prasībām. Konkursa otrās kārtas laikā paredzētas pretendentu intervijas, kuru laikā konkursa dalībnieki nominācijas komisijai prezentēs stratēģisko redzējumu par VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” galvenajiem nākotnes izaicinājumiem, sniedzot ieskatu svarīgākajās prioritātēs un priekšlikumus to īstenošanai. Savukārt trešajā kārtā komisija vērtēs pretendentu vadības kompetences.

Konkursa noslēgumā viens vai divi visaugstāko novērtējumu guvušie pretendenti tiks izvirzīti Satiksmes ministrijai prioritārā secībā, galīgā lēmuma pieņemšanai un kandidāta ievēlēšanai amatā. Ieņemot amatu, jaunais VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” padomes loceklis saņems mēneša atlīdzību 2 710 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas).

Nominācijas procesu Valsts kanceleja organizē sadarbībā ar Satiksmes ministriju. Konkursa sludinājums pieejams Valsts kancelejas tīmekļvietnē, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūras CV/Vakanču portālā, Satiksmes ministrijas, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” mājaslapās un sociālajos tīklos.

Konkursa nominācijas komisiju vada Valsts kancelejas Pārresoru koordinācijas departamenta Kapitālsabiedrību pārvaldības nodaļas vadītāja Dzintra Gasūne, tās sastāvā ir Satiksmes ministrijas Valsts kapitāla daļu pārvaldības departamenta direktore Inguna Strautmane, Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta direktors Artūrs Kokars, biedrības “Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts” darba vides jautājumu koordinators Jānis Gredzens, biedrības “Latvijas Aviācijas Asociācija” valdes loceklis Zigmārs Vestfāls, arodbiedrību apvienības “Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība” priekšsēdētāja vietniece Gita Oškāja un biedrības “Latvijas Darba devēju konfederācija” ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs. Padomes locekļa amata kandidātu novērtēšanas un atlases procesā iesaistīts personāla atlases pakalpojumu sniedzējs SIA “Fontes Executive Search”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI