DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. maijā, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Prezentējot ieteikumus politiķiem, noslēdz programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” astoto mācību gadu

Noslēdzot programmas “Eiropas Parlamenta Vēstnieku skola” (turpmāk – EP Vēstnieku skolas) mācību gadu, skolēni visā Latvijā izstrādājuši ieteikumus politiķu komunikācijai ar jauniešiem, un tos prezentēs EP Vēstnieku skolu mācību gada noslēgumā otrdien, 21. maijā, plkst. 16.00.

Pasākums notiks pasākumu centrā “Fantadroms” G. Zemgala gatvē 74a, Rīgā, un tam tiešraidē varēs sekot EP biroja Latvijā Facebook lapā un Youtube.

EP Vēstnieku skolu programmā piedalās vairāk nekā 85 Latvijas skolas. Labākos projektus prezentēs  skolēni no Ādažiem, Jelgavas, Kārsavas, Kuldīgas, Rēzeknes, Rīgas un Valmieras. Pasākumā skolēni savus projektus prezentēs politisko partiju jauniešu organizācijām. Uz diskusiju aicināti visu kandidātu sarakstus iesniegušo partiju vai to apvienību pārstāvji.

“EP Vēstnieku skolas ir eiropeiskās Latvijas jaunās paaudzes mugurkauls, kuri gan paši izzina demokrātiju un politiku, gan aicina to darīt citus. Mēs viņiem dodam zināšanas par Eiropas parlamentāro demokrātiju, rīkus, lai to izprastu jauniešiem saistošā veidā, un platformu tikties ar esošajiem un topošajiem lēmumu pieņēmējiem un pārrunāt jauniešu skatījumu,” saka EP biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele.

Aizvadītajā mācību gadā EP Vēstnieku skolas sadarbībā ar EP biroju Latvijā izzināja šogad 8. jūnijā paredzētās Eiropas vēlēšanas un EP, vienīgo tiešās vēlēšanās ievēlēto Eiropas Savienības institūciju. Skolēni mācījās rakstīt komunikācijas stratēģijas un izstrādāja savus stratēģiju piedāvājumus politiķu saziņai ar jauniešiem.

Par EP Vēstnieku skolām

EP Vēstnieku skolas ir ES mēroga programma, ko īsteno visās 27 dalībvalstīs. Latvijā, kur aizvadīts astotais mācību gads, programmā patlaban aktīvi iesaistījušās vairāk nekā 85 skolas, simtiem skolotāju un tūkstošiem skolēnu, kuri brīvprātīgi izglīto un iesaista vienaudžus un sabiedrību diskusijās par Latvijai būtiskiem ES jautājumiem, tā stiprinot eiropeisko identitāti.

Papildu informācija

EP Vēstnieku skolu paveiktais un mācību materiāli

Jaunatne: ES faktu lapas

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI