DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības nozare aicina iesūtīt radošu sveicienu Latvijas armijai un tās karavīriem 105. gadadienā 

No otrdienas, 30. aprīļa, Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem aicina ikvienu piedalīties konkursā, kas veltīts Latvijas armijas 105. gadadienai, iesūtot radošus sveicienus Latvijas armijai un tās karavīriem. 

Lai piedalītos konkursā, no 30. aprīļa līdz 16. jūnijam uz e-pasta adresi konkursi@mod.gov.lv jāiesūta savs oriģināldarbs – radošs sveiciens, kas tematiski saistīts ar Latvijas armiju. Radošs sveiciens var būt zīmējums, fotogrāfija, video, eseja, dzejolis vai jebkura cita radoša mākslinieciska izpausme, tāpat aicinām iesniegt radošos darbus, kas veidoti, izmantojot mākslīgā intelekta iespējas. 

Sveicienu vēlams publicēt arī konkursa dalībnieka Facebook vai Instagram kontos vai citās sociālo mediju platformās kā atsevišķu ierakstu latviešu valodā, kurā izmantots tēmturis #MansSveiciensKaravīram #LatvijasArmijai105. 

Vērtējot iesūtītos darbus, dalībnieki tiks iedalīti četrās grupās – vecumā līdz 18 gadiem, vecumā virs 18 gadiem, darbi, kas veidoti video formātā (līdz 3 minūtēm) un darbi, kas veidoti, izmantojot mākslīgo intelektu. Katrā grupā tiks izvēlēti trīs uzvarētāji, kuri būs ieguvuši visvairāk punktu. Konkursa organizatoriem ir tiesības piešķirt arī vienu vai vairākas veicināšanas balvas.  

Konkursam iesūtītos darbus izvērtēs komisija, kurā darbosies pārstāvji no Aizsardzības ministrijas un Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem. Laureātiem paredzētas balvas no Aizsardzības ministrijas un Jūras spēku Patruļkuģu eskadras apmeklējums. 

Konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 2024. gada 10. jūlijam Aizsardzības ministrijas mājas lapā un Facebook kontā. Ar konkursa “Latvijas armijai 105” noteikumiem var iepazīties Aizsardzības ministrijas mājaslapā. 

Šī gada 10. jūlijā tiek atzīmēta Latvijas armijas 105. gadadiena un tās pirmsākumi meklējami līdz ar neatkarīgas Latvijas Republikas proklamēšanu 1918. gada 18. novembrī, kad vienlaikus ar valsts izveidošanu radās nepieciešamība veidot arī aizsardzības spēkus.  

1918. gada decembrī tika dibināta atsevišķā latviešu brigāde jeb Dienvidlatvijas brigāde, savukārt 1919. gada februārī tika organizēts latviešu karspēks Igaunijā un Ziemeļlatvijā, kas radīja pamatu Ziemeļlatvijas brigādei. 

1919. gada 10. jūlijā ar virspavēlnieka, ģenerāļa Dāvja Sīmansona pavēli Nr. 1 Ziemeļlatvijas un Dienvidlatvijas brigādes apvienoja vienotā formējumā – Latvijas armijā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI