DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. maijā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Cesvainē izveidos infrastruktūru Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljonam 

Otrdien, 14. maijā, Ministru kabinets apstiprināja 662 672 eiro piešķiršanu no Aizsardzības ministrijas budžeta Madonas novada pašvaldībai, lai tās īpašumā esošo būvi Cesvainē pielāgotu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 26. kājnieku bataljona vajadzībām. 

Lai Nacionālie bruņotie spēki varētu uzsākt nekustamā īpašuma lietošanu pēc tā pārņemšanas Aizsardzības ministrijas valdījumā, ar piešķirto finansējumu tiks veikta telpu pārplānošana, kā arī ūdensapgādes, kanalizācijas, apkures, ventilācijas, iekšējās elektroapgādes, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijas sistēmu pārbūve.  

Ar lēmuma pieņemšanu, atbilstoši Nacionālo bruņoto spēku militārās infrastruktūras attīstības plāniem, tiek turpināta Zemessardzes bataljonu infrastruktūras pilnveidošana, lai attīstītu militārās spējas, tai skaitā spēju ātri reaģēt, novērst un lokalizēt iespējamo apdraudējumu maksimāli tuvu tā izcelsmes zonai. 

Zemessardzes 26. kājnieku bataljona atbildībā ir Madonas un Gulbenes novadi. Bataljona pamatuzdevums ir attīstīt jaunas un uzlabot esošās bataljona kaujas spējas un iemaņas, lai nodrošinātu tā atbildībā esošās teritorijas aizsardzības uzdevumu izpildi, kā arī nepieciešamības gadījumā nodrošinātu atbalstu valsts, pašvaldību un civilajām institūcijām. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI