DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Lauku attīstība

Piekrastes zvejnieki saņems lielākas kompensācijas par roņu postījumiem lomiem un zvejas rīkiem 2023. gadā 

Piekrastes zvejniekiem no 9. maija līdz 15. jūnijam būs iespēja pieteikties ikgadējai kompensācijai par aizsargājamo jūras zīdītāju – roņu – 2023. gadā radītajiem postījumiem nozvejām un zvejas rīkiem. 

Lai piekrastes zvejniekiem pēc iespējas vienkāršotu  pieteikšanos atbalstam, kompensācija tiek aprēķināta, ņemot vērā katra zvejnieka nozvejas apjomu iepriekšējā gadā sadalījumā pa zivju sugām, pēc tam kompensācijas noteikšanai izmantojot attiecīgās zivju sugas vērtības koeficientu. Tā kā zivju cenas pastāvīgi mainās, jaunā perioda atbalsta sniegšanas noteikumi ir vienkāršoti – atšķirībā no iepriekšējās kārtības tie vairs neprasa veikt grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos, bet ļauj cenu izmaiņas fiksēt Zemkopības ministrijai (ZM), balstoties uz datiem par zivju pirmo pārdošanu no zvejnieku lomiem. Ar šādu pieeju atbalsta sniegšanas process ir ievērojami paātrinājies, kā arī būtiski ir samazinājies administratīvais slogs, kas iepriekš bija jāiesaista MK noteikumu grozījumu nodrošināšanai. 

Zvejniekiem labā ziņa ir tā, ka atbilstoši Zemkopības ministrijas veiktajam zivju pirmās pirkšanas cenu izvērtējumam, visu zivju vērtība, salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, ir palielinājusies. Atbilstoši tam ir attiecīgi pārskatīti kompensācijā izmantojamie zivju vērtības koeficienti. Ņemot vērā iepriekšējo gadu zivju pirkšanas datus, tie ir palielinājušies no 5% līdz 30% atkarībā no zivju sugas. Tādējādi zvejnieki saņems lielākas kompensācijas par 2023. gadā piekrastes zvejniecībai roņu nodarītajiem postījumiem. 

Atbilstoši šī pasākuma atbalsta noteikumiem zvejniekam tiek kompensēti 38% zaudētās  vērtības no akmeņplekstu, sīgu, zandartu, asaru, lucīšu, mencu, vimbu, plaužu, lašu, taimiņu un salaku nozvejas 2023. gadā, 20% zaudētās vērtības no reņģu, apaļo jūrasgrunduļu, jūrasgrunduļu un vējzivju nozvejas, kā arī 10% zaudētās vērtības no plekstu nozvejas. Minēto atbalstu piekrastes zvejniekiem piešķir atbilstoši MK 04.04.2023.noteikumiem Nr.170 “Valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanas kārtība pasākumā “Aizsargājamo jūras zīdītāju radīto zaudējumu segšana””. Papildus informācija Lauku atbalsta dienesta tīmekļvietnē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI