DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Andris Pelšs augsta līmeņa ANO ekspertu sanāksmē Rīgā uzsver nepieciešamību rast kopīgus risinājumus klimata jautājumos

2024. gada 16. aprīlī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs piedalījās Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes (IPCC) speciālā ziņojuma par klimata pārmaiņām un pilsētām ietvarziņojuma sanāksmes Rīgā atklāšanā.

Uzrunājot klātesošos, A. Pelšs uzsvēra, ka šobrīd vairs nedrīkst zaudēt laiku un jārīkojas, lai novērstu klimata izmaiņas. Viņš vērsa uzmanību, ka, tiecoties uz šo mērķi, uzmanības centrā ir jābūt gan cilvēkiem, gan to iztikas līdzekļiem, gan dabai. A. Pelšs arī atgādināja, ka klimata jautājumi ir jāskata ciešā saistībā ar drošību, tāpēc starptautiskā sadarbība ir kritiski svarīga.

Par Latvijas iecerēm un plāniem tikt ievēlētai Apvienoto Nāciju Organizācijas Drošības padomē 2026.–2027. gadā pastāstīja Latvijas kandidatūras ANO Drošības padomē sekretariāta vadītājs Andrejs Pildegovičs. Viņš apstiprināja Latvijas apņemšanos meklēt kopīgus risinājumus klimata drošībai, noturībai, ilgtspējai un attīstībai.

Par Latvijas klimata diplomātijas prioritātēm un dalību COP29 Baku informēja Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieks Kārlis Eihenbaums.

Klimata un enerģētikas ministrija sadarbībā ar Rīgas domi un Apvienoto Nāciju Organizācijas Klimata pārmaiņu starpvaldību padomi no 16. līdz 19. aprīlim Rīgā rīko starptautisku klimata ekspertu sanāksmi par 7. cikla pirmo speciālo ietvarziņojumu par klimata pārmaiņām un pilsētām (Scoping Meeting for the IPCC Special Report on Climate Change and Cities). Šī sanāksme Rīgā pulcē 150 klimata zinātniekus no 65 valstīm no visas pasaules – Eiropas, Amerikas, Āfrikas, Āzijas, Austrālijas un Okeānijas. Tā ir unikāla iespēja gan Latvijas nozaru politikas veidotājiem izprast zinātnes lomu klimata politikas veidošanā, gan tā ir lieliska iespēja Latvijas zinātniekiem veidot un nostiprināt starptautiskos kontaktus. Sanāksmes mērķis ir sagatavot speciālā ziņojuma par klimata pārmaiņām un pilsētām saturisko ietvaru.

Informācijai

IPCC ir ANO starpvaldību institūcija, kas izveidota 1988. gadā, un tās galvenais uzdevums ir apkopot un analizēt zinātniskos pētījumus par klimata pārmaiņām un sniegt ieteikumus politikas veidotājiem. IPCC darbs ir ciešā sasaistē ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām (UNFCCC) un ziņojumu rezultātus apstiprina UNFCCC līgumslēdzēju pušu konferencēs. IPCC ir 195 dalībvalstis.

2023. gada jūlijā Nairobi, Kenijā, notika Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes 59. sesija, un tās laikā norisinājās IPCC vadības vēlēšanas, kur Latvijas pārstāve Dr. Zinta Zommere (Zinta Zommers) tika ievēlēta Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes otrās darba grupas priekšsēdētāja vietnieka amatā.

IPCC sanāksme Rīgā tiek organizēta ar Latvijas Ārlietu ministrija atbalstu un ir viens no lielākajiem ANO formāta pasākumiem, kāds līdz šim ir noticis Latvijā.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI