DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. aprīlī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

VARAM ministre I. Bērziņa  konferencē “Mūsu okeāns” piedalīsies diskusijā par plastmasas piesārņojuma samazināšanu 

No 15. līdz 17. aprīlim vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa  9. “Mūsu okeāns” konferencē Atēnās (Grieķija) piedalīsies diskusijā par plastmasas piesārņojuma samazināšanu jūrās un okeānos. Konferences ietvaros plānota tikšanās ar Grieķijas vides un enerģētikas ministru Teodoru Skilakaki ( Theodoros Skylakakis) un Kosovas ekonomikas ministri Artani Rizvanolli (Artane Rizvanolli), lai uzklausītu valstu pieredzi vēja parku būvniecībā.  

Piedaloties diskusijā, ministre iepazīstinās ar Latvijā paveikto plastmasas piesārņojuma izpētē, atkritumu un iepakojuma apsaimniekošanā, kā arī plastmasas patēriņa samazināšanā. Tāpat ministre plāno uzsvērt starptautiskās sadarbības nozīmi cīņā ar jūru un okeānu piesārņojumu ar plastmasu, kas ir globāls izaicinājums.   

Pirmā konference “Mūsu okeāns” tika sarīkota pēc ASV valsts sekretāra Džona Kerija iniciatīvas 2014. gadā. Šogad notiek jau devītā “Mūsu okeāns” konference, kas īpašu uzmanību pievērsīs tādiem jautājumiem kā plastmasas un mikroplastmasas piesārņojuma samazināšana, videi nekaitīga kuģniecība, ilgtspējīgs salu un piekrastes tūrisms, kā arī Vidusjūras reģiona ekosistēmas iespējas, pārejot uz zaļāku dzīvesveidu.  

Konferences programma: https://www.ourocean2024.gov.gr/agenda/  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI