DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Rīgas pilī atzīmēs 20. gadadienu kopš Latvijas iestāšanās NATO 

Pirms 20 gadiem 2004. gada 29. martā Latvija pievienojās Ziemeļatlantijas līgumam, kļūstot par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas (NATO) dalībvalsti. Latvija kopā ar Bulgāriju, Igauniju, Lietuvu, Rumāniju, Slovākiju un Slovēniju 2002. gada novembrī NATO sanāksmē Prāgā tika uzaicinātas pievienoties NATO. 

Tādēļ piektdien, 29. martā, plkst. 8.00, piedaloties Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam, NATO karogs tiks pacelts Rīgas pils Svētā gara tornī, atzīmējot Latvijas dalības NATO 20. gadadienu un paužot atzinību sabiedroto spēkiem Latvijā. Savukārt jau plkst. 07.40 notiks svinīgā godasardzes ceremonija pie Rīgas pils.  

No pirmās dalības dienas organizācijā 2004. gadā NATO gaisa telpu Latvijā un visā Baltijā kā pirmie uzsāka aizsargāt Beļģijas gaisa spēku iznīcinātāji. Šobrīd ik dienu Latvijas aizsardzību un drošību klātienē Latvijā nodrošina bruņoto spēku vienības un karavīri no vairāk kā puses NATO dalībvalstīm. Dānija vada daudznacionālo divīziju “Ziemeļi”, Kanāda vada daudznacionālo kaujas grupu. Spānija ir izvietojusi pretgaisa aizsardzības vienību Latvijā un Vācijas gaisa spēku iznīcinātāji nodrošina gaisa telpas patrulēšanas lidojumus no Lielvārdes gaisa spēku bāzes. 

Līguma dalībvalstis bruņoto uzbrukumu vienai vai vairākām no tām uzskata par uzbrukumu visām dalībvalstīm. Tās ir apņēmušās sargāt savu tautu brīvību, kopēju mantojumu un civilizāciju, kas dibināta uz demokrātijas, personas brīvības un likuma varas principiem. 

NATO tika dibināta pirms 75 gadiem 1949. gada 4. aprīlī, un nemainīgi nu jau 32 dalībvalstis apliecina savu nelokāmo apņemšanos aizsargāt viens otru un katru centimetru sabiedroto teritorijas, iedzīvotājus, brīvību un demokrātiju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI