DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
26. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policijas amatpersonai pagarina dalības laiku ES novērošanas misijā Armēnijā

26. martā Ministru kabinets izdeva rīkojumu par dalības laika pagarināšanu uz gadu  Valsts policijas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi Eiropas Savienības (ES) novērošanas misijā Armēnijā (EUMA).  

Pamatojoties uz Eiropas Ārējās darbības dienesta Civilo operāciju komandiera 2023. gada 12. oktobra vēstuli,  Valsts policijas amatpersonai ar speciālo dienesta pakāpi R.Koptenkovam dalības laiks ES misijā Armēnijā pagarināts līdz 2025. gada 27. martam. 

Latvija turpina atbalstīt starptautiskos centienus drošības stiprināšanai un stabilitātes veicināšanai, piedaloties ANO, ES, EDSO un NATO misijās un operācijās. Dalībai starptautiskajās misijās katru gadu tiek nosūtīti līdz 30 civilo ekspertu. 

Šobrīd ES civilajās starptautiskajās misijās piedalās 17 Latvijas civilie eksperti, tai skaitā ES novērošanas misijā Gruzijā – 12, ES Padomdevēja misijā Ukrainā – 4, bet ES misijā Armēnijā – 1. 

ES misija Armēnijā uzsāka jaunu posmu ES iesaistei Dienvidkaukāzā. Tās uzdevums ir novērot situāciju uz vietas un ziņot par to, kā arī veicināt cilvēku drošību konfliktu skartajās teritorijās,  palīdzot veidot uzticēšanos starp Armēnijas un Azerbaidžānas iedzīvotājiem un, ja iespējams, arī valsts iestādēm. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI