DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizsardzības ministrs darba vizītē apmeklēs Kanādu 

Lai apmeklētu Otavas drošības konferenci un piedalītos vairākās divpusējās tikšanās, aizsardzības ministrs Andris Sprūds no 5. līdz 8. martam darba vizītē viesosies Kanādā. 

Aizsardzības ministrs tiksies ar Kanādas aizsardzības ministru Bilu Blēru (Bill Blair). Abu valstu amatpersonas diskutēs par turpmākajiem sadarbības virzieniem NATO eFP kaujas grupai Latvijā pārtopot par brigādi, gaidāmo NATO samitu Vašingtonā, abu valstu atbalstu Ukrainai, kā arī Latvijas robežas aizsardzības plāniem. 

Tāpat Otavas drošības konferences laikā Andris Sprūds piedalīsies publiskā diskusijā ar Deividu Pratu (David Pratt), bijušo Kanādas aizsardzības ministru. Puses apspriedīs Krievijas karu Ukrainā, NATO gatavību militāram apdraudējumam, kolektīvās aizsardzības mehānismus, kā arī efektīva Rietumvalstu atbalsta nodrošināšanu Ukrainai. 

Šogad Otavas drošības konferences fokusā ir risinājumi izpratnes radīšanai par drošības un aizsardzības jautājumiem Kanādas sabiedrībā kopumā. Konferences diskusijās tiks aplūkoti tādi temati kā Krievijas karš Ukrainā, Izraēlas un Gazas karš, transatlantiskā noturība, klimata pārmaiņu radītie draudi, kā arī citi ar drošību un aizsardzību saistīti temati. 

Vizītes laikā aizsardzības ministrs sniegs interviju Kanādas sabiedriskajai televīzijai CBC, kā arī vairākiem citiem medijiem, tādējādi iepazīstinot Kanādas sabiedrību ar Latvijas nostāju starptautiskās drošības jautājumos. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI