“Aizsardzības nozares līdzšinējā sadarbība ar Latvijas Mednieku savienību ir pozitīvi vērtējama, īpaši sadarbība ar Zemessardzi un dalība mācībās “Namejs”. Ir svarīgi saprast un zināt, kā rīkoties dažādās krīzes situācijās un kā mednieku jau praksē gūtās zināšanas var palīdzēt kopējām valsts aizsardzības spējām. Arī aizsardzības nozare var smelties vērtīgas atziņas no mednieku pieredzes un prasmēm,” uzsver aizsardzības ministrs A. Sprūds.
Pasākumu plāns paredz, ka Aizsardzības ministrija un Latvijas Mednieku savienība, kopīgi sadarbojoties, veicinās mednieku brīvprātīgu iesaistīšanos visaptverošā valsts aizsardzībā un tās stiprināšanā. Sadarbības ietvaros plānots organizēt reģionālus seminārus medniekiem par iespējām piedalīties valsts aizsardzībā, kā arī par visaptverošas valsts aizsardzības aktualitātēm.
Lai attīstītu mednieku sadarbību ar valsts institūcijām valsts apdraudējuma pārvarēšanā un veicinātu informācijas apmaiņu saistībā ar aktuāliem jautājumiem, sadarbības ietvaros plānots organizēt arī krīzes situāciju galda izspēles. Tādēļ tiek plānota Latvijas Mednieku savienības biedru iesaiste visaptverošās valsts aizsardzības mācībās “Namejs 2025”.
Tāpat, lai veicinātu mednieku šaušanas prasmes tālumā un uzlabotu šāviena precizitāti, Nacionālie bruņotie spēki nodrošinās iespēju trenēties un apgūt drošas šaušanas iemaņas, organizējot tālšaušanas nodarbības medniekiem. Savukārt Latvijas Mednieku savienība piedāvās apgūt teorētiskās un praktiskās zināšanas zemessargiem par medību un citiem izdzīvošanas un darbības pamatprincipiem mežā.
Latvijas Mednieku savienība ir dibināta 2011. gadā, un tajā pārstāvēti vairāk nekā 9000 mednieku. Savienības mērķis ir vienot medniekus kopīgai, organizētai rīcībai un pārstāvniecībai vietējā, valsts un starptautiskā mērogā, cieši sadarbojoties gan ar valsts, gan ar nevalstiskajām institūcijām un organizācijām. Latvijā ir aptuveni 22 tūkstoši aktīvo mednieku. Daļa no tiem ir dienējuši vai joprojām dienē Nacionālajos bruņotajos spēkos vai Zemessardzē.