DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. martā, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

Finanšu ministrs tiekas ar Kanādas vēstnieku Latvijā

Ceturtdien, 29. februārī, finanšu ministrs Arvils Ašeradens iepazīšanās vizītē tikās ar Kanādas vēstnieku Latvijā Braienu Svorku (Brian Szwarc). Tiekoties puses pārrunāja gan ekonomiskās norises un aktualitātes Latvijā un Eiropā, gan plašākas sadarbības iespējas ekonomisko saišu stiprināšanā turpmāk, kā arī aizsardzības un drošības izaicinājumus un atbalstu Ukrainai.

Puses bija vienisprātis, ka Latvijā nepieciešams turpināt darbu, lai veicinātu pievilcīgu investīciju vidi aizsardzības industrijas uzņēmējdarbībai. Tikšanās laikā Braiens Svorks akcentēja Kanādas interesi investīciju sadarbībai zaļās enerģijas un tehnoloģiju jaunuzņēmumu jomās.

“Mūsu valstu partnerība ir vēsturiska un ļoti īpaša. Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas atrašanās pie mums ir ļoti būtiskas Latvijai un mūsu iedzīvotājiem.  Tādēļ priecājos dzirdēt par Kanādas apņemšanos paplašināt savu klātbūtni Latvijā, divkārši palielinot karavīru skaitu, kā arī jau veiktajām investīcijām vietējā infrastruktūrā,” uzsver finanšu ministrs Arvils Ašeradens. “Ceram uz turpmāku mūsu sadarbības stiprināšanu un iespēju attīstīt arvien jaunas investīciju saites aizsardzībā, zaļajā enerģijā un citās nozarēs!” turpina A.Ašeradens.

Latvijas un Kanādas draudzīgo attiecību pamatā ir sadarbība Eiroatlantiskajā telpā. Kopš 2017. gada Kanāda ir NATO kaujas grupas Latvijā vadošā valsts, tādējādi izveidojusies padziļināta sadarbība drošības un aizsardzības jomā.  Aktīvais divpusējais dialogs veicinājis sadarbību arī ekonomikas un izglītības jomā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI