DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Parlamentārais sekretārs uzsver ekonomiskās sadarbības paplašināšanas potenciālu ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem

2024. gada 28. februārī Abū Dabī Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Brusbārdis tikās ar Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) ārlietu ministra vietnieku ekonomikas un tirdzniecības jautājumos Saīdu Alhadžeri (Saeed Al Hajeri). Tikšanās laikā amatpersonas apliecināja vēlmi stiprināt Latvijas un AAE divpusējās attiecības, īpašu uzmanību pievēršot ekonomisko saišu paplašināšanai. Sarunas laikā tika pārrunāts ES un AAE ekonomiskā sadarbība un tās potenciālā attīstība. R. Brusbārdis ar S. Alhadžeri apsprieda arī Krievijas agresijas karu pret Ukrainu un situāciju Tuvajos Austrumos.

Tikšanās laikā parlamentārais sekretārs atzīmēja Latvijas uzņēmēju pieaugošo interesi sadarbībai ar AAE, uzsverot Latvijas preču un pakalpojumu eksporta potenciālu uz AAE. Viņš īpaši akcentēja farmāciju, biomedicīnu, viedo lauksaimniecību, kā arī pārtikas produktu ražošanu.

Sarunas partneri uzsvēra tiešo avioreisu starp Rīgu un Dubaiju pozitīvo ietekmi uz ekonomiskās sadarbības paplašināšanu un tūrisma sakaru veicināšanu. Apzinoties, ka aviokompānijas rūpīgi izvērtē ekonomisko pamatotību jaunu maršrutu atvēršanā, tiešo avioreisu paplašināšana ir pozitīvs apliecinājums esošajai sadarbībai, kā arī indikators, kas iezīmē potenciālu turpmākai sadarbībai.

Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs Reinis Brusbārdis no 2024. gada 26. līdz 29. februārim piedalās Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) 13. Ministru konferencē, kas šogad norisinās Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI