DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
23. februārī, 2024
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

LVM darbinieki no čiekuriem gatavo ierakumu sveces Ukrainas atbalstam

FOTO: LVM

Ukrainu jau divus gadus plosa Krievijas karaspēks. Ukrainas aizstāvju atbalstam frontē, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) darbinieki sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” radījuši neierastu risinājumu ierakumu sveču gatavošanā – kartona vietā izmantojot priežu čiekurus.

21. februārī LVM darbinieki biedrības “Tavi draugi” telpās kopā ar citiem Ukrainas atbalstītājiem gatavoja ierakumu sveces no priežu čiekuriem. Šim nolūkam no LVM Kalsnavas čiekurkaltes tika nogādāti 250 kilogrami priežu čiekuru. LVM Kalsnavas čiekurkaltē no čiekuriem iegūst sēklas jaunajiem koku stādiem – vispirms tos izkaltē, tad purina no čiekuriem sēklas, kuras atspārno, sijā, mazgā, žāvē, kalibrē. Savukārt tukšos čiekurus pēc tam visbiežāk izmanto floristikā, un tagad – arī ierakumu sveču izgatavošanā.

dsc02803

"Man ļoti patīk dalīties. Tā ir labākā darbība, ko mēs spējam kādam dot – dalīties. Dalīties darbos, savās zināšanās, ar savām emocijām, ar atbalstu – gan materiālu, gan finansiālu. Ja mūsu dalīšanās ir kolektīva vai komandas, tad mēs spējam daudz vairāk. Mēs esam viens uzņēmums un ir forši kopā un vienoti radīt kādam tik ļoti nepieciešamo atbalstu," par pieredzi ierakumu sveču liešanā stāsta LVM "Koksnes produktu ražošana un piegāde" iepirkumu un līgumu vadītāja Inga Sproģe.

Pirmās izlietās sveces janvārī ar jauno risinājumu ļāva secināt, ka čiekuri ir piemēroti sveču gatavošanai – degšana ir mērena un vienmērīga. Svecēm ar čiekuriem jāizmanto kartona deglis, svece degšanas laikā mazliet dūmo, taču smaržo patīkamāk nekā sveces, kuru pildījumam tiek izmantots kartons.

Gan karavīri, gan civiliedzīvotāji ierakuma sveces izmanto āra apstākļos, lai uzsildītu ēdienu, ūdeni vai sasildītos paši. Pirmās no čiekuriem gatavotās ierakumu sveces jau ir ceļā uz Ukrainu – sildīt Ukrainas aizstāvjus frontē.

Instruējot LVM darbiniekus pareizā sveču sagatavošanā, biedrības “Tavi Draugi” brīvprātīgais Aldis Silovs bilda: “Karš ir ļoti dārgs pasākums, apēd visu – ne vien tankus, mājas, naudu, bet daudzas jo daudzas dzīvības.”

Slava Ukrainai!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI