DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. februārī, 2024
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

Faktiskā bezdarba līmenis janvārī bija 7,1%, reģistrētā – 5,7%

2024. gada janvārī faktiskā bezdarba līmenis Latvijā bija 7,1%, un kopš decembra tas nav mainījies, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķins. Salīdzinot ar 2023. gada janvāri, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,7 procentpunktiem.

Sieviešu bezdarba līmenis janvārī saglabājās nemainīgs – 6,3 %, taču vīriešu pieauga par 0,1 procentpunktu līdz 8,0 %.

CSP infografika.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) reģistrētā bezdarba līmenis bija 5,7 %, un kopš decembra tas nav mainījies. Salīdzinot ar 2023. gada janvāri, reģistrētā bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,6 procentpunktiem.

CSP infografika.

2024. gada janvārī Latvijā bija 67,0 tūkstoši bezdarbnieku (29,6 tūkstoši sieviešu un 37,5 tūkstoši vīriešu), tas ir par 0,6 tūkstošiem vairāk nekā decembrī, un par 6,5 tūkstošiem vairāk nekā 2023. gada janvārī. Mēneša laikā vīriešu bezdarbnieku skaits palielinājās par 0,7 tūkstošiem, savukārt sieviešu saglabājās nemainīgs.

Reģistrētā bezdarba līmenis NVA tiek aprēķināts, izmantojot aģentūras rīcībā esošos datus par reģistrētiem bezdarbniekiem un CSP sniegtos datus par ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem (nodarbinātie un bezdarbnieki) darbspējas vecumā. Faktiskā bezdarba līmenis tiek aprēķināts netieši, izmantojot CSP darbaspēka apsekojuma ceturkšņu novērtējumus un NVA mēnešu datus par reģistrētajiem bezdarbniekiem.

Reģistrētā bezdarba līmenis pa mēnešiem – NVA tīmekļvietne.
CSP veikto mēneša novērtējumu metodoloģija pieejama oficiālās statistikas portāla aprakstošo metadatu sadaļā Nodarbinātība un bezdarbs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI