DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2024
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

BVKB amatpersona publiski aicina SIA “Velve” neizplatīt nekorektu informāciju

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) Būvniecības kontroles departamenta direktors Māris Demme 2024. gada 16. februāra TV3 ziņu raidījumā plkst. 20.05 norādīja, ka SIA “Velve” maldina sabiedrību un ka birojs aicina SIA “Velve” neizplatīt nekorektu informāciju.

TV3 sižetā 2024. gada 16. februārī BVKB amatpersonas sniegtā informācija:

Vienlaikus uzņēmumam šīs nedēļas diskusiju karstumā nu jāskaidrojas arī ar Būvniecības valsts kontroles biroju. “Velve” šonedēļ izplatīja paziņojumu, ka birojs pēc iepazīšanās ar Stradiņa slimnīcas inženiertīklu risinājumu būvprojekta auditu secinājis, ka dokumentācija ir nekvalitatīva un neatbilst normatīvo aktu regulējumam. Valsts iestādē gan pauž – tie esot maldi.

Māris Demme
BVKB Būvniecības kontroles departamenta direktors


"Šādu informāciju mēs apstiprināt nevaram, jo neesam pēc būtības vērtējuši šo būvprojekta audita atzinumu. Esam arī nosūtījuši informāciju SIA "Velve" ar lūgumu šādu nekorektu informāciju neizplatīt. Šobrīd redzam, ka starp būvniecības procesa dalībniekiem ir izveidojies strīds un redzam to, ka mēs šādus strīdus atrisināt nevaram."


Birojā arī uzsver, to kompetencē ir vērtēt tikai būvdarbu atbilstību projektam, nevis paša projekta kvalitāti. Birojs līdz šim topošajā Stradiņu korpusā veicis 11 pārbaudes un to laikā būtiskas neatbilstības, tostarp atkāpes no būvprojekta, neesot konstatētas
.”

TV3 ziņu sižets pieejams šeit.

Stradiņa slimnīca jau informēja, ka SIA “Velve” izplata maldīgus paziņojumus, no kuriem rodas iespaids, ka BVKB ir devis atzinumu vai secinājumu, ka projektā it kā konstatētas būtiskas nepilnības. Tā tas nav.

Stradiņa slimnīca ir saņēmusi BVKB vēstuli, kurā norādīts, ka BVKB nav kompetences vērtēt Stradiņa slimnīcas tiesiskās attiecības ar SIA “Velve”, bet kurā tas lūdz Stradiņa slimnīcu izvērtēt konkrēto, SIA “Velve” apmaksātā un SIA “Livland Group” veiktā audita par vienu konkrētu projekta aspektu atbilstību rezultātus.

Stradiņa slimnīca vērš uzmanību uz faktu, ka esošajā situācijā ir tikušas veiktas un noteikti tiks veiktas vēl daudzas un dažādas ekspertīzes, bet jāatgādina, ka pilnu būvprojekta ekspertīzi ir veicis akreditēts inženieru birojs “CMB”, atzīstot projektu par atbilstošu normatīvajiem aktiem – projekts vērtēts arī iepirkuma procesā, un bez šāda izvērtējuma un pozitīva atzinuma vispār nebūtu iespējams uzsākt būvniecību.

Vienlaikus slimnīca atgādina, ka līgums tiek lauzts vairāku iemeslu dēļ, tostarp tādēļ, ka SIA “Velve” neveica līgumā paredzētos darbus, kam nav nekāda sakara ar diskusijām par projekta kvalitāti un to, kam ir pienākums projektu detalizēt (būvniekam vai projektētajam).

Piemēram, atbilstoši starp pusēm noslēgtajam līgumam un apstiprinātajam darbu laika grafikam, objektā ikdienā bija jāstrādā vairāk nekā 200 darbiniekiem, bet realitātē strādāja labākajā gadījumā vien 50 – 100 cilvēku. Tāpat tika pieļauta virkne defektu, kas vai nu netika novērsti, vai tika novērsti pārāk lēni. 2024. gada sākumā SIA “Velve” piedāvāja Stradiņa slimnīcai jau kārtējo reizi pagarināt objekta būvniecības noslēguma termiņu – šoreiz par 17 mēnešiem.

Stradiņa slimnīcas vērtējumā SIA “Velve” mērķtiecīgi veica darbības, lai paildzinātu projekta izpildi, pielāgojot to savai ierobežotajai finanšu, darbaspēka un administratīvajai kapacitātei, bet šobrīd SIA “Velve” centieni meklēt cēloni līguma laušanai ir nekas vairāk kā mēģinājumi novērst uzmanību no patiesajiem šīs būvniecības problēmu iemesliem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI