DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2024
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

XXIII jaunrades deju konkursā 131 jauna deja

FOTO: no LNKC arhīva

2024. gada 27. un 28. janvārī Valmieras Kultūras centrā norisināsies XXIII Jaunrades deju konkurss. Skatītāju un žūrijas vērtējumam tiks nodota 131 deja. Tās radījuši 57 horeogrāfi.  

Jaunrades deju konkurss ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem latviešu skatuviskās tautas dejas nozarē, kas ļauj papildināt Latvijas deju kolektīvu repertuāru ar jaunām un augstvērtīgām horeogrāfijām un nodrošināt Dziesmu un deju svētku tradīcijas attīstību. Konkurss sniedz ieskatu gan jauno horeogrāfu veikumā, gan pieredzes bagāto horeogrāfu meistarībā, ieskicē jaunas tendences un jaunus meklējumus. Ceļš uz Valmieras Jaunrades deju konkursu ir arī ceļš uz Deju svētku lielo arēnu. 

2024. gada konkursam pieteikta 131 deja, kuras radījuši 57 horeogrāfi. Dejas radušās aizvadītajos trīs gados un konkursā piedalās bez iepriekšējas atlases. Deju iesniedzēju vidū ir gan pieredzējuši un Latvijā pazīstami horeogrāfi, gan pavisam jauni autori. Konkursā horeogrāfi piedāvā jaunas dejas divās kategorijās – latviešu tautas deju un rotaļdeju apdares un latviešu skatuviskās dejas, kas veidotas, izmantojot folkloras horeogrāfisko un muzikālo materiālu vai tā elementus. 

Jaunradītās dejas konkursā rādīs pašu horeogrāfu izvēlēti kolektīvi. Dejas varēja pieteikt abās kategorijās, kā arī atbilstoši deju kolektīvu repertuāra kvalitātes grupām, lai rosinātu horeogrāfus pievērsties visu paaudžu deju kolektīvu repertuāra papildināšanai. Pieteikto deju skaits kvalitātes grupās ir šāds: A grupām pieteiktas 45 dejas, B grupām - 29 dejas, C grupām - 5 dejas, D grupām - 34 dejas, E grupām - 7 dejas, F grupām - 11 dejas.  

Ņemot vērā apjomīgo deju pieteikumu skaitu, konkurss tiek organizēts divās dienās. Biļetes iespējams iegādāties https://www.bilesuparadize.lv/lv/performance/29278 un “Biļešu paradīze” kasēs. 

27. janvārī plkst. 13.00 un plkst. 19.00 Valmieras Kultūras centrā savu jaunradi piedāvās 33 horeogrāfi. 

  • Dejos Tautas deju ansambļi un jauniešu deju kolektīvi: AČKUPS, AUSTRIS, DĀRDARI, DIŽDANCIS, KALĒJS, KALVE, JUNDARI, LIELUPE, LIESMA, LĪGO, MAZAIS RITENĪTIS, OGRE, PĒRLE, RITS, ŠEKU REKU, RĪDZE, VEKTORS, VĪMYNS, ZĪLE, ŽIKS, 
  • Vidējās paaudzes deju kolektīvi AKAČI, DZIGA, EVERSS, GATVE, KRUSTU ŠĶĒRSU, LIELUPE, LĪGO, PŪRS, RAKSTI, RITUMS, STRAUTUGUNS, VEKTORS, ZILUPES DANCIS, 
  • Senioru deju kolektīvi EX AKAČI, KNIEDIŅŠ, KŪMYS, OGRĒNIETIS, SIDRABAINE.  

28. janvārī plkst. 13.00 un plkst. 18.00 Valmieras Kultūras centrā savu jaunradi piedāvās 23 horeogrāfi.  

  • Dejos Tautas deju ansambļi un jauniešu deju kolektīvi: BRAMAŅI, DAIĻRADE, DZIRNAS, IMANTA, JAUNĪBA, LAISMA, LUSTE, PŪPOLĪTIS, RAITAIS SOLIS, ROTAĻA, SADANCIS, SILAVIŅA, SPĀRE, SPRIGULĪTIS, TEIKSMA, ZALKTIS, ZELTA VIRPULIS,  
  • Vidējās paaudzes deju kolektīvi DAUGAVA, DIŽBRAMAŅI, DŪKA, DZIRNU SENČI, DZĪPARS, JUMIS, KALNAGRAVAS, LĀČPLĒSIS, SAIME, TEIKSMA, VĒJI, ZALKTIS, ZEPERI, 
  • Senioru deju kolektīvi DZINTARE, ĶEGUMS, SUNCELE, ULENBROKS.  

Dejas vērtēs žūrijas priekšsēdētāja, pedagoģijas zinātņu doktore, horeogrāfe, Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku un Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāja Rita Spalva, horeogrāfe, docētāja Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senās mūzikas katedras un Deju pedagoģijas katedras docente Guna Ezermale, horeogrāfs, Latvijas Kultūras akadēmijas docents, klasisko, vēsturisko un raksturdeju pasniedzējs Rīgas Baleta skolā, Latvijas Nacionālā baleta pedagogs – repetitors Iļja Vlasenko, Alūksnes novada deju kolektīvu virsvadītāja, Jaunpiebalgas Kultūras nama deju kolektīva ”Piebaldzēni” mākslinieciskā vadītāja Lāsma Skutāne, Latvijas Nacionālā kultūras centra Vēsturisko zemju un nemateriālā kultūras mantojuma nodaļas Folkloras un tautas mūzikas eksperte Katrīna Feldmane.  

Konkursa rezultātu paziņošana un labāko deju autoru apbalvošana notiks š.g. 2. februārī, plkst. 11.00 Rīgas Kultūras un Tautas mākslas centra “Mazā ģilde” zālē, Amatu ielā 5 Rīgā. Pēc apbalvošanas saruna ar žūriju, lai apmainītos domām, konstatētu sasniegto un analizētu trūkumus. Aicināti deju autori, kolektīvu vadītāji un repetitori. 

Konkursu rīko Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību.  

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI