DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Ārlietu ministrs apliecina turpmāku Latvijas atbalstu Ukrainas ES integrācijas procesā

2023. gada 13. decembrī Rīgā ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš tikās ar Ukrainas parlamenta (Augstākās Radas) priekšsēdētāja vietnieci Olenu Kondratjuku (Olena Kondratiuk). Tika pārrunāti aktuālie Latvijas un Ukrainas divpusējās sadarbības jautājumi, tai skaitā Latvijas apņemšanās arī nākamgad turpināt Ukrainas karavīru apmācību un rehabilitāciju, kā arī īstenot Čerņihivas apgabala rekonstrukciju.

Sarunā īpaša uzmanība tika pievērsta gaidāmajai Eiropadomes sanāksmei, kurā Eiropas Savienības dalībvalstis lems par Ukrainas turpmāko virzību uz integrāciju Eiropas Savienībā. K. Kariņš izteica atzinību par Ukrainas parlamenta spēju efektīvi pieņemt lēmumus tālākai nepieciešamo reformu īstenošanai par spīti kara apstākļiem. “Ukraina pēdējo mēnešu laikā spējusi pieņemt likumus atbilstoši Eiropas Komisijas rekomendācijām, kā arī reaģējusi uz ES dalībvalstu komentāriem pirms šonedēļ gaidāmā lēmuma pieņemšanas par ES iestāšanās sarunu sākšanu ar Ukrainu,” sacīja ārlietu ministrs.

Paužot izpratni un solidaritāti Ukrainai, ārlietu ministrs piekrita O. Kondratjukas vērtējumam, ka nedrīkst vilcināties ar izšķirošiem ES un NATO lēmumiem Ukrainas atbalstam, jo par katru jaunu kara dienu Ukraina maksā ar cilvēku dzīvībām. K. Kariņš apliecināja Latvijas nemainīgo atbalstu Ukrainas Eiroatlantiskajai integrācijai un turpmākiem lēmumiem militārā, politiskā, ekonomiskā un finansiālā atbalsta sniegšanai Ukrainai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI