DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
11. decembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Sociālā atbalsta NVO aicinātas iesniegt projektus organizāciju darbības nodrošināšanai un kapacitātes stiprināšanai 2024. gadam 

Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centrs (AIC) izsludina projektu konkursu sociālā atbalsta nevalstisko organizāciju (NVO) darbības nodrošināšanai un kapacitātes stiprināšanai 2024. gadam.  

Projektu ietvaros atbalstāma organizācijas darbības nodrošināšana (telpas un ikdienā nepieciešamie resursi) un kapacitātes stiprināšanas pasākumi – izglītojoši, informatīvi, tīklošanās un pieredzes apmaiņas pasākumi organizācijas biedriem. 

Konkursā var piedalīties biedrības vai nodibinājumi, kas apvieno sociāli mazaizsargāto grupu pārstāvjus un/vai strādā ar šīm grupām ar mērķi aizstāvēt šo grupu intereses un vajadzības, kas savu darbību veic un kuru juridiskā adrese ir Rīgā. 

Projektu aktivitātēm ir jānotiek Rīgā, izņemot pieredzes apmaiņas braucienus Latvijas teritorijā un citas specifiskas aktivitātes, to atbilstoši pamatojot, un ieguvējiem no projektiem ir jābūt Rīgas iedzīvotājiem.  

Pērn projektu konkursā tika iesniegti 53 nevalstisko organizāciju pieteikumi. Atbalstīti tika puse, jeb 27 projektu pieteikumi. Starp atbalstu saņēmušajām biedrībām ir biedrības, kas apvieno seniorus, cilvēkus ar invaliditāti, biedrības, kas sniedz materiālo palīdzību maznodrošinātām un trūcīgām personām vai sniedz atbalstu šīm grupām. 

Īstenotie projekti palīdzējuši nodrošināt sociālā atbalsta nevalstisko organizāciju darbību, piemēram, segt telpu nomas, komunālo maksājumu, degvielas izmaksu segšanai. Tāpat konkursā iegūto finansējumu NVO izmanto dažādu aktivitāšu, pasākumu īstenošanai. 

Projekti būs jāīsteno no 2024. gada 19. februāra līdz 2024. gada 31. decembrim.  

Līdzfinansējums:  

  • līdz 2 000 eiro viena projekta īstenošanai, nepārsniedzot 95 % no projekta kopējās tāmes; 
  • projekta pieteicēja līdzfinansējums ne mazāks kā 5 % no kopējām projekta izmaksām. 

Kopējā plānotā projektu konkursa ietvaros pieejamā summa ir 50 000 eiro. 

Projektu pieteikumu iesniegšana: 2024. gada 15. janvāris plkst. 14.00, nosūtot pieteikumu uz e-pastu integracija@riga.lv vai AIC oficiālo e-adresi. 

Pirms projekta pieteikuma iesniegšanas lūdzam iepazīties ar projektu konkursa nolikumu, tā pielikumiem un Rīgas domes 05.04.2023. saistošajiem noteikumiem Nr. 132 “Par pašvaldības atbalstu sabiedrības integrācijas un līdzdalības aktivitāšu īstenošanai Rīgā”. 

Lai palīdzētu sagatavoties projektu iesniegšanai, notiks vairāki informatīvie semināri par projektu konkursa nosacījumiem: 

  • klātienē, 14. decembrī, plkst. 11.00 E. Smiļģa ielā 46 (315. telpā) Rīgā; 
  • klātienē, 18. decembrī, plkst. 11.00 Brīvības gatvē 266 (118.telpā) Rīgā; 
  • attālināti, 18. decembrī, plkst. 14.00 Ms Teams platformā.

Dalībai seminārā aicinām pieteikties līdz 13. decembrim, aizpildot pieteikuma anketu šeit https://forms.gle/1uwcXHn2ce1cAs2JA vai rakstot uz e-pasta adresi kberzina47@riga.lv. Semināru saturs neatšķirsies, tāpēc lūdzam pieteikties uz vienu ērtāko laiku un vietu.  

Papildu informāciju par projektu konkursu var saņemt, sazinoties ar Centra Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas projektu vadītāju Kristīni Bērziņu pa tālruni 67105379 vai e-pastā kberzina47@riga.lv. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI