DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Veidos Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvo padomi  

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens rosinājis izveidot Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības kosultatīvo padomi, lai efektīvāk īstenotu satiksmes nozarē izvirzītās prioritāti – nodrošināt ikvienam cilvēkam piekļūstamu un drošu transporta infrastruktūru, kā arī mobilitātes pakalpojumus, tostarp cilvēkiem ar pārvietošanās grūtībām.  

Konsultatīvajā padomē darbosies satiksmes nozares eksperti, NVO, transporta nozares institūciju un uzņēmumu pārstāvji, to vadīs satiksmes ministra ārštata padomniece Gunta Anča.  

“Veicinot satiksmes drošību, sabiedriskā transporta modernizāciju, satiksmes infrastruktūras objektu attīstību, būtiski ir ievērot visu sabiedrības grupu piekļūstamības  iespējas, tā ir jānodrošina kā cilvēkiem ar kustību traucējumiem, tā vecākiem ar bērnu ratiņiem un ikvienam satiksmes dalībniekam. Lai to izdarītu maksimāli kvalitatīvi ir jābūt sadarbībai ar dažādu sabiedrības grupu pārstāvjiem, kas var sniegt savus padomus, konsultācijas un paust konkrētas grupas vajadzības,” nepieciešamību veidot konsultatīvo padomi pamato Kaspars Briškens. 

Padome savā darbībā sniegs konsultācijas personu mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības politikas veidošanas procesā, veicinās mērķgrupas pārstāvošo nevalstisko organizāciju un pasažieru pārvadājumu jomā iesaistīto transporta nozares un citu institūciju sadarbību. Tāpat konsultatīvās padomes uzdevums ir apzināt problēmas personu tiesībās mobilitātes vienlīdzības nodrošināšanā un sniegt priekšlikumus to risināšanai. 

Mobilitātes vienlīdzības un piekļūstamības konsultatīvo padomi plānots izveidot tuvākajā laikā – decembrī, kad tiek atzīmēta arī Apvienoto Nāciju Organizācijas iedibinātā Starptautiskā personu ar invaliditāti diena. Iecerēts, ka padomes darbs notiks sēdēs, kas tiks sasauktas pēc nepieciešamības.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI