DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. decembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi piedalīsies militārajās mācībās “Orkaan” Igaunijā

FOTO: Publicitātes foto

No 1. līdz 3. decembrim Igaunijā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienības piedalīsies Igaunijas brīvprātīgo aizsardzības līgas “Kaitseliit” rīkotajās starptautiskajās militārajās mācībās “Orkaan”.

Teju 200 karavīri un zemessargi no Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 27. kājnieku un 22. kaujas nodrošinājuma bataljona iejutīsies “Kaitseliit” nosacītā pretinieka lomā, veidojot vienotu kaujas grupu, ko komandēs 27. kājnieku bataljona rotas vadības grupa.

„Orkaan” ir vienas no lielākajām Igaunijas brīvprātīgo aizsardzības līgas organizētajām militārajām mācībām, kas tradicionāli norisinās jau 17. reizi. Zemessardzes pārstāvji šajās mācībās piedalās kopš 2009. gada. Mācības ik gadu notiek novembra beigās vai decembra sākumā, tā tradicionāli sniedzot iespēju 27. kājnieku bataljonam savu dibināšanas gadadienu svinēt, vingrinoties un stiprinot aizsardzības spējas kopā ar sabiedrotajiem Igaunijā. 

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 60 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un sākotnējo fizisko sagatavotību. Ar kandidātu prasībām var iepazīties mājaslapā https://www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādei, zvanot uz 1811, spiediet ciparu “2” vai rakstiet esizemessargs@mil.lv.

Iedzīvotāju ievērībai

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes vienības uz mācībām Igaunijā dosies ar savu militāro tehniku, tādēļ 1. un 3. decembrī iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi kolonnas pārvietošanās maršrutā: Cēsis–Limbaži–Tūja–Ainaži–Igaunijas robeža.

Aicinām ar sapratni izturēties pret īslaicīgiem satiksmes apgrūtinājumiem, kā arī, tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, autovadītājiem ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI