DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
1
1

Aicina uz ekspertu diskusiju “Kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku?”

Trešdien, 29. novembrī, Valsts kontrole aicina uz ekspertu diskusiju “Kā uzlabot uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta politiku?”. Diskusijas “dzinulis” ir rezultāti un secinājumi pēc revīzijas par to, kā Latvijā plāno un īsteno inovāciju atbalsta politiku, īpaši vērtējot tos atbalsta pasākumus, kuru mērķis ir uzņēmumos attīstīt inovācijas, lai veicinātu to konkurētspēju un produktivitāti.

Diskusija notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā (Ķīpsalas iela 6A) no plkst. 10:00 – 12:00.

Aicinām uz diskusiju arī mediju pārstāvjus –  būs foto, TV un intervijas iespējas. 

Diskusiju atklās valsts kontrolieris Rolands Irklis. Diskusiju vadīs Labs of Latvia žurnāliste Anda Asere.

Diskusijas dalībnieki:

  • Inese Kalvāne, Valsts kontroles padomes locekle
  • Tālis Juhna, Rīgas Tehniskās universitātes rektors
  • Diāna Laipniece, Izglītības un zinātnes ministrijas Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktore
  • Raimonds Lapiņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks tautsaimniecības jautājumos
  • Līva Pērkone, konsultāciju aģentūras Helve vadošā partnere un līdzdibinātāja, TechChill Foundation valdes locekle
  • Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs
  • Agnese Veckalne, medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmuma Longenesis operacionālā vadītāja (COO), Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas (“Startin.LV”) valdes locekle

Papildu informācija

Par Valsts kontroli

Latvijas Republikas Valsts kontrole ir neatkarīga, koleģiāla augstākā revīzijas (audita) iestāde. Tās darbības mērķis ir noskaidrot, vai rīcība ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu ir tiesiska, pareiza, lietderīga un atbilst sabiedrības interesēm, kā arī sniegt ieteikumus atklāto trūkumu novēršanai. Valsts kontrole veic revīzijas saskaņā ar starptautiskajiem publiskā sektora revīzijas standartiem – Starptautiskās Augstāko revīzijas iestāžu organizācijas INTOSAI standartiem (ISSAI), kuru atzīšanu Latvijā nosaka valsts kontrolieris.

100 gadi KONTROLSPĒKA

2023. gada 16. augustā Valsts kontroles likumam apritēja 100 gadi. Līdz ar šī likuma pieņemšanu Valsts kontrole no formālas de facto 1918. gada 2. decembrī dibinātas institūcijas kļuva par de iure neatkarīgu, koleģiālu Latvijas Republikas augstāko revīzijas iestādi. Valsts kontrole ir viena no Satversmē nostiprinātajām neatkarīgām valsts iestādēmSatversmi parakstīja Satversmes sapulces prezidents Jānis Čakste un Satversmes sapulces sekretārs Roberts Ivanovs, kuru pēc tam apstiprināja valsts kontroliera amatā. Pirmais valsts kontrolieris amatā nostrādāja 12 gadus. Viņa paraksts līdzās Jāņa Čakstes parakstam apstiprina mūsu Satversmes tekstu.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI