DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Austrumu slimnīca septīto reizi uzņem Ukrainas karā smagi cietušos

FOTO: Publicitātes foto

Šodien, 2023. gada 19. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā jau septīto reizi ar labdarības projekta M-Help.com organizēto palīdzības autobusu tika atgādāti Ukrainas karā smagi cietušie. Šoreiz tālo ceļu līdz Latvijai mēroja 14 ievainotie, tostarp bērns, kurš tālāk ārstēsies Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Austrumu slimnīcas un M-Help.com sadarbība risinās jau kopš 2022.gada, kad Krievija iebruka Ukrainā, un šogad septembrī slimnīca Ukrainā cietušos uzņem jau septīto reizi. Austrumu slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā pacientus sagaidīja multidisciplināra mediķu komanda – dažādu specialitāšu ārsti un aprūpes personāls. Visiem pacientiem tika veikts vispusīgs veselības stāvokļa skrīnings – dažādi radioloģiskie un laboratoriskie izmeklējumi, pārbaudot arī hospitālo infekciju iespējamo klātbūtni, jo kara apstākļos tās strauji uzliesmo un izplatās.

Lai novērstu kropļojošo kara ievainojumu sekas, lielāko daļu no atvestajiem pacientiem pārvedīs ilgstošai rehabilitācijai uz Nacionālo rehabilitācijas centru “Vaivari”. Plānots, ka viens pacients saņems mērķētu psihologu un psihoterapeitu palīdzību Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā un vēlāk arī Sociālās integrācijas valsts aģentūras rehabilitācijas centrā. Savukārt bērns kopā ar mammu tiks nogādāts ārstēšanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Ukrainas karā cietušo pacientu atvešana uz Austrumu slimnīcu tiek īstenota, pateicoties privātai iniciatīvai – labdarības projekta M-Help.com dibinātāju Arvja Reketa un Mārtiņa Medinieka rīcībai. Savukārt Georgija Logvinska labdarības fonds, kas darbojas Ukrainā, ir aprīkojis un pārbūvējis autobusu, ar kuru tiek nodrošināta šo pacientu transportēšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI