DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
10. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Labklājības ministrija turpina metodiskās informatīvās sanāksmes Latvijas reģionos

Vardarbības mazināšana ir dienas kārtībā ne vien sociālajiem darbiniekiem un bāriņtiesām, bet arī izglītības iestāžu darbiniekiem un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem visā Latvijā. Lai gan vardarbība nereti ir slēpta un šķietami neeksistējoša, diemžēl tā skar daudzu cilvēku dzīves.

Labklājības ministrijas īstenotā projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros ik rudeni tiek organizētas metodiski informatīvās sanāksmes Latvijas reģionos, kuru virsmērķis ir veicināt sadarbību starp pašvaldību sociālajiem dienestiem un izglītības iestādēm, nevalstiskajām organizācijām, bāriņtiesām, mediķiem un policiju.

Arī šoruden sanāksmēs tiksies sociālie darbinieki, bāriņtiesu pārstāvji un sociālie pedagogi, lai pilnveidotu savas zināšanas tajā, kā atpazīt vardarbību un rīkoties, lai palīdzētu vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām.

Sanāksmes laikā dalībniekus ar valsts nodrošinātajiem pakalpojumiem vardarbības apkarošanā iepazīstinās Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Elīna Dumpe, par kaitējošu seksuālo uzvedību bērnu starpā un kā rīkoties profesionāļiem gadījumā, kad tāda ir konstatēta, izglītos Centrs Dardedze speciālisti. Centra Marta jaunatnes programmas vadītāja Madara Mazjāne aicinās ielūkoties statistikā par vardarbību jauniešu vidū, un kā mēs, profesionāļi, to varam atpazīt un palīdzēt.

Metodiski informatīvās sanāksmes norisinās:

  • 10. oktobrī Koncertzālē Cēsis, Raunas iela 12, Cēsis;
  • 13. oktobrī Ludzas Kultūras namā, Stacijas iela 41, Ludza;
  • 24. oktobrī Bauskas Kultūras centrā, Kalna iela 18, Bauska;
  • 27. oktobrī Pārventas bibliotēkā, Tārgales iela 4, Ventspils;
  • 31. oktobrī Labklājības ministrijā, Skolas iela 28, Rīga

Šī gada rudens metodiski informatīvās sanāksmes ir noslēdzošās projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros, tāpēc dalībnieki tiks informēti par projekta īstenošanas gados paveikto, kā arī par metodiku sociālajam darbam “Krīzes intervence sociālajā darbā un psihosociālā konsultēšana krīzē”. LM īstenotais projekts “Profesionāla un mūsdienīga sociālā darba attīstība” pārstāvji iepazīstinās ar plānotajām aktivitātēm, turpinot iesākto.

Pasākums tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” ietvaros. Projekts uzsākts 2015. gada aprīlī un turpināsies līdz 2023. gada decembrim.

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI