DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM: piešķirtas dotācijas 51 jauna klientu apkalpošanas centra izveidei

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izveidotā komisija septembra sākumā skatīja valsts un pašvaldību vienoto klientu apkalpošanas centru (VPVKAC) pašvaldību iesniegtos pieteikumus jaunu vienoto klientu apkalpošanas centru izveidei. Šogad saņemti 11 pašvaldību 52 pieteikumi VPVKAC izveidei par kopsummu 324 790 eiro apmērā. Līdz ar to pieprasītāko iestāžu pakalpojumi būs pieejami klātienē 218 vienotajos klientu apkalpošanas centros. 

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa: “Valsts pakalpojumu pieejamība iedzīvotājiem ir nozīmīga valsts attīstībā, veidojot iekļaujošu sabiedrību, kurā pakalpojumi kļūst arvien pieejamāki neatkarīgi no dzīvesvietas. Klātienes konsultācijas arī digitalizācijas laikmetā ir būtisks valsts pārvaldes saskares punkts ar iedzīvotājiem, kad jebkurš no mums var saņemt atbalstu un nepieciešamo informāciju e-pakalpojumu lietošanā arī klātienē.” 

Valsts budžeta dotācijas jaunu VPVKAC izveidei piešķirtas: 

  1. Alūksnes novada pašvaldībai  – 1 VPVKAC izveidei 
  2. Augšdaugavas novada pašvaldībai  – 12 VPVKAC izveidei 
  3. Balvu novada pašvaldībai  – 3 VPVKAC izveidei 
  4. Gulbenes novada pašvaldībai – 6 VPVKAC izveidei 
  5. Līvānu novada pašvaldībai  – 3 VPVKAC izveidei 
  6. Saldus novada pašvaldībai  –  1 VPVKAC izveidei  
  7. Siguldas novada pašvaldībai – 2 VPVKAC izveidei 
  8. Tukuma novada pašvaldībai – 8 VPVKAC izveidei 
  9. Valkas novada pašvaldībai – 3 VPVKAC izveidei 
  10. Valmieras novada pašvaldībai  – 12 VPVKAC izveidei  

Tāpat atbalstīta viena VPVKAC izveide Ropažu novadā.  

Šobrīd pieejami jau 166 VPVKAC 35 pašvaldībās, kuros ikviens Latvijas iedzīvotājs var ērti pieteikt pieprasītākos valsts pakalpojumus un visus pašvaldības pakalpojumus.  

Plašāka informācija un kopējais VPVKAC adrešu saraksts un kontaktinformācija pieejama šeit: https://www.varam.gov.lv/lv/vpvkac 

Šajā gadā plānots pakāpeniski paplašināt teritoriālo VPVKAC pieejamību, kā arī papildināt esošo VPVKAC pakalpojumu grozu – šobrīd VPVKAC apkalpo 13 iestādes, atbalstot 120 valsts pārvaldes pakalpojumu un pašvaldību pakalpojumu pieteikšanu. 

VPVKAC ir lielākais klientu apkalpošanas tīkls valstī, tajā var patstāvīgi vai ar VPVKAC darbinieka palīdzību pieteikt visus valsts pārvaldes portālā https://www.latvija.lv pieejamos pakalpojumus, kā arī saņemt citas konsultācijas. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI