“Ir gandarījums par mediju pārstāvju lielo atsaucību piedalīties mācībās un izkopt savas profesionālās spējas. Straujais un mainīgais digitālais laikmets žurnālistiem ik dienu rada jaunus izaicinājumus, tādēļ spēja būt mobilam, operatīvi un precīzi strādāt ar informāciju, šobrīd ir kritiski svarīga, lai sabiedrība saņemtu precīzu, savlaicīgu un objektīvu vēstījumu,” uzsver Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs.
"Mums ir liels prieks, ka mediju pārstāvjiem piedāvātās apmācības ir izpelnījušās žurnālistu interesi. Tas nozīmē, ka Latvijas medijos strādājošie apzinās nepieciešamību pastāvīgi attīstīties un pilnveidoties, jo īpaši ņemot vērā neatgriezeniskās digitālās un cita veida pārmaiņas, kas pēdējos gados strauji mainījušas satura radīšanas un patērēšanas paradumus," gandarīta Baltijas Mediju izcilības centra vadītāja Gunta Sloga.
Programmas laikā dalībnieki varēs pilnveidot savas profesionālās zināšanas un prasmes digitālo stāstu veidošanā dažādām sociālo tīklu platformām, audio un videomateriālu kvalitatīvā ierakstīšanā un reģistrēšanā, fotogrāfiju uzņemšanā un apstrādē, kā arī video tiešraižu straumēšanā sociālajos tīklos. Lai prasmju apguve būtu jaudīgāka, dalībnieki ir aicināti piedalīties darbnīcās ar saviem datoriem un citām mobilajām ierīcēm.
Kursu vadīs Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja, studentu medija “Skaļāk” redaktore, stāstniecības podkāstu un dokumentālās filmas “Mēs tikai tagad sākam” autore Marta Herca, kā arī vairāku Latvijas Žurnālistu asociācijas Izcilības balvu ieguvušā Latvijas ziņu portāla “Delfi” speciālisti – fotoredaktors un tehnikas ziņu redaktors Kārlis Dambrāns un Sociālo tīklu nodaļas vadītājs Jānis Sildniks.
Programmu finansē Kultūras ministrija.
Pieteikšanos mobilās žurnālistikas darbnīcām BMIC izsludināja š.g. 27. augustā, aicinot žurnālistus reģistrēties dalībai līdz 18. septembrim.