DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
27. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Eiropas Savienība

Eiropas Pilsoņu balvu pasniegs šā gada laureātiem – Sarunu festivālam “LAMPA” un “Twitter konvojam”

Piektdien, 6. oktobrī, 2023. gada laureāti Sarunu festivāls LAMPA un Twitter konvojs svinīgā ceremonijā saņems Eiropas Pilsoņu balvas medaļas, un to pārstāvji piedalīsies diskusijā par demokrātiskas dzīves prasmēm.

Pasākums notiks Hotel Bergs (Berga Bazārā, Elizabetes ielā 83/85, Stikla zālē) no pulksten 14.00 līdz 15.00. Sarunu festivālu Lampa pārstāvēs tā direktore, Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS izpilddirektore Ievu Morica, bet Twitter konvoju - tā dibinātājs Reinis Pozņaks.

Ceremonijas pirmajā daļā I. Morica un R. Pozņaks ar uzņēmēju Normundu Bergu un Eiropas kopienas mesesamkopa.eu jauno līderi Dānielu Lieci žurnālistes Kristīnes Garklāvas vadītā sarunā diskutēs par demokrātiskas dzīves prasmēm.

Otrajā daļā pēc Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājas vietnieka, Eiropas Pilsoņu balvas komitejas biedra Roberta Zīles (ECR/Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK") uzrunas balvas ieguvējiem medaļas pasniegs viņu pieteicēji - EP deputāti Ivars Ijabs (Renew Europe/Attīstībai/PAR!) un Sandra Kalniete (ETP/“Jaunā Vienotība”) sarunu festivālam LAMPA un EP deputāte Inese Vaidere (ETP/“Jaunā Vienotība”) Twitter konvojam. Pēc sadarbības partneru un atbalstītāju apsveikumiem pasākumu noslēgs ģitārista Mārča Auziņa muzikāls sveiciens.

Par Eiropas Pilsoņu balvu

Eiropas Pilsoņu balva ir Eiropas mēroga apbalvojums, ko EP katru gadu piešķir par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu, veicinot ES iedzīvotāju savstarpējo sapratni un saliedētību, kā arī sekmējot pārrobežu sadarbību ES ietvaros, kas stiprina Eiropas garu. Balvu tāpat piešķir par ikdienas darbību, kas apliecina un sabiedrībā nostiprina Eiropas Savienības Pamattiesību hartā paustās kopējās vērtības – cilvēka cieņu, brīvību, vienlīdzību un solidaritāti.

Katrā dalībvalstī iesniegtos pieteikumus izvērtē attiecīgās valsts žūrija, kuru Latvijā šogad veidoja EP deputāti Dace Melbārde (ETP/“Jaunā Vienotība”) un Nils Ušakovs (S&D/“Saskaņa” sociāldemokrātiskā partija), bijušais EP deputāts Guntars Krasts, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” viceprezidente Lolita Čigāne un Latvijas Jaunatnes Padomes prezidente Anna Norvele

Tā atlasa ne vairāk kā piecus projektus, kurus ar komentāriem nosūta Eiropas Pilsoņu balvas komitejai, kas lemj par uzvarētājiem no visas ES. Šogad komitejā darbojās arī EP priekšsēdētājas vietnieks R. Zīle.

Latvijas žūrija savā pamatojumā izvirzīt balvai festivālu LAMPA norādījusi, ka "projekts astoņu gadu laikā apliecinājis savu dzīvotspēju un plašu auditorijas interesi, diskutējot par dažādu aktuālu jautājumu loku", šajā laikā saglabājot spēju raisīt rezonansi sabiedrībā un iesaistīt jauniešus. Twitter konvojs savukārt "apliecina solidaritāti kā ES vērtību un akcentē brīvprātīgo darba nozīmi". Žūrija arī norādīja, ka projekts iezīmē starptautiskās palīdzības pārrobežu sadarbību konkrēta projekta līmenī un var tikt transformēts dažādās formās arī pēc Ukrainas kara beigām, piemēram, Ukrainas rekonstrukcijas vai citu valstu ārkārtas situāciju kontekstā.

Katru gadu balvu piešķir ne vairāk kā 50 laureātiem no visas Eiropas, vismaz vienam no katras dalībvalsts. Šogad balva piešķirta 30 laureātiem, un šī ir otrā reize, kad balvu ieguvuši divi laureāti no Latvijas.

Plašāk par Eiropas Pilsoņu balvu un šī gada laureātiem no Latvijas: https://riga.europarl.europa.eu/lv/news/european-citizens-prize-2023

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI