DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

I. Mūrniece telefonsarunā ar Kanādas aizsardzības ministru pārrunā divpusējās sadarbības aktualitātes 

Trešdien, 6. septembrī, aizsardzības ministre Ināra Mūrniece telefonsarunas laikā ar Kanādas jauno aizsardzības ministru Bilu Blēru (Bill Blair) pārrunāja abu valstu divpusējo sadarbību un Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas palielināšanu no bataljona līdz brigādes līmenim. 

Sarunas laikā amatpersonas apsprieda Latvijas Nacionālo bruņoto spēku attīstību un militārā poligona “Sēlija” izveides gaitu. Ministre atzinīgi novērtēja un pateicās ministram par Kanādas apņemšanos dubultot Latvijā izvietoto karavīru skaitu, kā arī šoruden nosūtīt uz Latviju 15 “Leopard-2” tankus ar atbalstošo personālu, uzsverot, ka tas ir būtisks solis Kanādas militārās klātbūtnes palielināšanai Baltijas reģionā.  

Jau ziņots, ka šī gada jūlijā Latvija un Kanāda Ādažu bāzē parakstīja ceļa karti, iezīmējot jau sasniegto, kā arī nosakot turpmākos soļus Kanādas vadītās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā palielināšanai no bataljona līdz brigādes līmenim. Plānots, ka brigāde savu pilno kaujas gatavību sasniegs līdz 2026. gadam. 

Kanādu un Latviju vieno cieša sadarbība un abpusēja draudzība, kā arī kopīgs skatījums uz demokrātiju, drošību un militāro sadarbību. Kanāda bija viena no pirmajām NATO valstīm, kas 2004. gadā ratificēja Latvijas iestāšanos aliansē. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI