DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tava drošība

Zviedrijā pirmo reizi konstatēts Āfrikas cūku mēra gadījums

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD)  saņēmis informāciju, ka Zviedrijā, Fagerstas apvidū mirušai meža cūkai konstatēts Āfrikas cūku mēris (ĀCM). Līdz ar to Zviedrija kļuvusi par 13 Eiropas Savienības dalībvalsti, kurā šī slimība konstatēta. 

Līdz šim ĀCM konstatēts tādās ES valstīs kā Bulgārija, Čehija, Horvātija, Grieķija, Igaunija, Itālija, Latvija, Lietuva, Polija, Rumānija, Slovākija un Vācija. Tāpat ĀCM konstatēts arī citās Eiropas valstīs, tsk. Bosnijā un Hercegovinā, Moldovā, Serbijā, Ukrainā un Ziemeļmaķedonijā. 

Āfrikas cūku mēris ir neārstējama dzīvnieku infekcijas slimība, ar kuru slimo cūku sugas dzīvnieki. Visi saslimušie dzīvnieki agrāk vai vēlāk iet bojā, jo, arī gadījumos, ja dzīvniekam izveidojas antivielas, imunitāte neveidojas un nepasargā dzīvniekus no atkārtotas saslimšanas. 

Latvijā ĀCM pirmo reizi tika apstiprināts 2014. gada 26. jūnijā Baltkrievijas pierobežā atrastām beigtām meža cūkām. Meža cūku populācija ir kļuvusi par ĀCM vīrusa rezervuāru, kura apdraud mājas cūku novietnes. Risks mājas cūkām būtiski pieaug vasaras periodā. Šogad Latvijā ĀCM konstatēts 735 mirušām meža cūkām, kā arī astoņās mājas cūku novietnēs. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI