DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Portālā latvija.gov.lv apvienota pieteikumu rinda pirmsskolas izglītības programmas apguvei 

No šī gada 29. augusta, saistībā ar grozījumiem Izglītības likumā par pāreju bērnudārzos uz izglītības programmu īstenošanu latviešu valodā, portālā latvija.gov.lv bērnus var reģistrēt tikai vienā rindā - pirmsskolas izglītības programmas apguvei valsts valodā. 

Izglītības iestādēs, kuras līdz šim īstenoja pirmsskolas izglītības programmas gan valsts valodā, gan mazākumtautību valodā, reģistrētie pieteikumi ir apvienoti vienotā rindā, ievērojot pieteikuma reģistrācijas laiku. Ja bērns bija reģistrēts rindā abās programmās, tad sistēmā ir saglabāts pieteikums ar agrāko laiku. 

Tajās pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās latviešu valodas grupās uzņēma bērnus no 3 gadu vecuma, bet mazākumtautību grupās no 1.5 gadiem, vecāki sistēmā pēc vajadzības vēlamo bērnudārza apmeklējuma uzsākšanas datumu var nomainīt pret agrāku (kaut no 1.5 gadu vecuma). 

Bērnus, kuri līdz šim bērnudārzā mācījās mazākumtautību grupās, ar jauno mācību gadu nodrošinās pirmsskolas izglītības programmas apguvei latviešu valodā. 

 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU